Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Współpraca towarzystw z Darłowa i Ustki

Wczoraj 22 stycznia w Darłowie doszło do spotkania i wymiany doświadczeń dwóch zarządów organizacji pozarządowych Ustki i Darłowa z udziałem dyrektora Darłowskiego Ośrodka Kultury im. Leopolda Tyrmanda Arkadiusza Sipa.

Towarzystwo Przyjaciół Ustki reprezentowali: prezes zarządu- Jozef Jaskóła, skarbnik -Edward Pokorny i członkowie Jadwiga Jędrzychowska, Danuta Pokorny, Wiesław Kamiński. Z ramienia Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Darłowskiej udział wzięli: prezes zarządu -Leszek Walkiewicz, wiceprezes -Eugeniusz Berliński, sekretarz- Zbigniew Mielczarski, skarbnik - Ewa Bielecka, członek zarządu- Elżbieta Juszczyk i Zbigniew Stańczak członek rady programowej TPZD.

Goście z Ustki na wstępie zwiedzili w Muzeum Zamku Książąt Pomorskich wystawę „Dirlow- Rugenwalde- Darłowo" i pogłębili wiadomości z dziejów Królewskiego Miasta Darłowa. Właściwe obrady toczyły się w zabytkowym szachulcowym „Gościńcu Zamkowym". Dyskutowano o organizacji wspólnych wystaw o wymianie prelegentów z prelekcjami multimedialnymi, wymianie wydawnictw książkowych i prasowych, folderów promocyjnych dotyczących Ustki i Darłowa oraz o ewentualnym wspólnym wydawnictwie. Prezes zarządu TPZD Leszek Walkiewicz wręczył szefowi zarządu TPU medal wybity w warszawskiej mennicy z okazji 600 - lecia koronacji króla Eryka Pomorskiego na władcę zjednoczonej Skandynawii. Spotkanie przebiegło w miłej i sympatycznej atmosferze.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl