Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 12136001, w sierpniu 23934, dziś 125; on-line: 61

Echo Darłowa

W Darłowie powstała specjalna strefa ekonomiczna

W połowie lutego 2015 r. weszło w życie Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 stycznia 2015 w sprawie rozszerzenia Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i utworzenia Podstrefy Darłowo.

Wiele miesięcy starań Arkadiusza Klimowicza - burmistrza Darłowa o utworzenie miejscowej Specjalnej Strefy Ekonomicznej przyniosło efekt. Starania darłowskiego samorządu poparły: rada miejska, samorząd województwa zachodniopomorskiego i minister gospodarki. Darłowska podstrefa będzie działać w ramach Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Stosowne Rozporządzenie Rady Ministrów podpisane przez prezesa Rady Ministrów Ewę Kopacz ukazało się w Dzienniku Ustaw z 30 stycznia 2015 pod pozycją 166.

Darłowska Podstrefa ma do wykorzystania blisko 19 hektarów terenów pod inwestycje. Znajdują się one w trzech kompleksach. Główne tereny przylegające do portu wewnętrznego położone są na południe i zachód od elewatorów zbożowych i biegną równolegle do rzeki Wieprzy, aż do ujścia do niej rzeki Grabowej. Obejmują one powierzchnie 16,3 ha. Ten wyjątkowo atrakcyjny obszar umożliwia potencjalnym inwestorom bezpośredni transport morski towarów. Drugi kompleks o powierzchni 1,4 ha znajduje się przy ulicach Kolejowej i Gen. Józefa Sowińskiego. Trzeci kompleks o powierzchni 0,9 ha znajduje się przy ul. Przemysłowej. Wszystkie te kompleksy leżą przy kończonej obecnie nowoczesnej drodze dojazdowej do portu morskiego. Miasto Darłowo korzystając z funduszy unijnych ciągle modernizuje port i w ten sposób daje szczególne szanse rozwoju inwestorom i biznesowi, którzy chcą zająć się eksportem lub importem wszelkiego rodzaju towarów.

Darłowska Podstrefa ekonomiczna działać będzie, co najmniej do 2026 r. Wszelkie starania o otwarcie firmy na jej obszarze należy przeprowadzać za pośrednictwem Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, którą zarządza Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Pomorska Agencja wspólnie z darłowskim samorządem organizować będą i przeprowadzać przetargi łączne mające na celu wyłonienie przedsiębiorców, jacy nabędą nieruchomości w Podstrefie Darłowo oraz uzyskają zezwolenie uprawniające do zwolnień podatkowych. Ze strefy ekonomicznej może korzystać każdy, którego działalność gospodarcza jest zarejestrowana w Polsce oraz zgodna z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Inwestor zobowiązany jest utrzymać inwestycję i zatrudnienie przez okres minimum 5 lat w przypadku dużego przedsiębiorcy i 3 lata w przypadku małego i średniego przedsiębiorcy. Biznesmeni, którzy uzyskają zezwolenie na działalność w strefie korzystać będą ze zwolnienia z podatku dochodowego oraz z podatku od nieruchomości. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z Pomorską Agencją Rozwoju Regionalnego S.A. w Słupsku w celu uzyskania wstępnej weryfikacji projektu inwestycyjnego. Darłowski samorząd oczekuje już na poważnych kontrahentów, którzy chcą ulokować swój biznes w naszej podstrefie ekonomicznej.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 2/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl