Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 12104545, w sierpniu 10728, dziś 311; on-line: 47

Echo Darłowa

Gala wręczenia Stypendiów i Nagród Burmistrza Darłowa najlepszym sportowcom

Darłowski samorząd pomaga klubom sportowym i nagradza sportowców

W darłowskim ratuszu wręczono 37 nagród i stypendiów sportowych za wybitne osiągnięcia sportowe w roku 2014

Na spotkaniu w darłowskim ratuszu 25 lutego w imieniu burmistrza Darłowa wręczono nagrody i stypendia sportowe dla zawodniczek i zawodników z czterech klubów sportowych za osiągnięcie wysokich wyników sportowych w roku 2014.

Nagrody otrzymali: z Klubu Kolarskiego „Ziemia Darłowska": Daria Pikulik- 1500 zł, Agata Drozdek-1300 zł Katarzyna Kirschenstein- 1200 zł, Dorota Tarczyło-600 zł, Marlena Karwacka- 600 zł,  Wiktoria Pikulik-600 zł, Wiktoria Konopka-400 zł, Karina Topolska - 400 zł, Pamela Danilczuk- 400 zł, Nikola Sibiak -300 zł, Nikola Seremak- 300 zł. Z UKS Ashihara Karate i Ju-Jitsu: Dariusz Winiarski - 400 zł i Łukasz Łukomski -400 zł. Z Darłowskiego Klubu Oyama Karate: -Jakub Olewiński- 600 zł, Dawid Schań - 400 zł, Natalia Wieczorek-400 zł, Mikołaj Klin-300 zł, Roksana Jacyszyn- 300 zł, Bartosz Lewandowski- 300 zł. Z Klubu Sportowego Stocznia Darłowo Krystian Kuś- 300 zł, Adam Moskwa- 300 zł, Sebastian Kurzydło - 300zł, Jakub Nowak-300 zł, Adrian Duszkiewicz-300 zł Andrzej Stanilewicz- 300 zł, Mateusz Hodczak- 300 zł, Maciej Libucha-300 zł, Antoni Koguciuk -300 zł, Sienkiewicz Fabian- 300 zł, Piotr Libucha  - 300 zł, Hubert Lasecki - 300 zł, Robert Wiatrzyk -300 zł, Dominik Cukrowski -300 zł, Damian Bilko- 300 zł, Szymon Piestrak -300 zł. Jednocześnie przedstawiciele burmistrza wręczyli stypendia sportowe za osiągnięcie wysokich wyników w roku ubiegłym. Dwie zawodniczki z Klubu Kolarskiego „Ziemia Darłowska" będą je otrzymywać od marca 2015 do listopada 2015 w wysokości: 250,00 x 9 m-cy= 2250,00 zł, Katarzyna Kirschenstein i Daria Pikulik. Łącznie na tegoroczne nagrody i stypendia wydatkowano ponad 20 tysięcy złotych.

W gronie nagrodzonych sportowców najbardziej utytułowaną grupą były kolarki z Klubu Kolarskiego „Ziemia Darłowska". Łącznie wyróżnione zawodniczki wywalczyły 8 indywidualnych mistrzostw Polski, trzecie miejsce indywidualne w Mistrzostwach Europy oraz trzykrotnie zdobywały tytuły drużynowych mistrzów Polski. Drugich i trzecich miejsc w wyścigach centralnych było bez liku, tak samo jak zdobytych Pucharów Polski. Dość powiedzieć, że dzięki kolarkom, które zgromadziły 333 pkt. Miasto Darłowo znalazło się na trzecim miejscu w Polsce wśród miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców i zajęło 3. miejsce w województwie zachodniopomorskim za Szczecinem i Policami. W wyborowym nagrodzonym towarzystwie znaleźli się karatecy. W 2014 r. w ich szeregach znalazło się 4 mistrzów Polski w różnych odmianach tej konkurencji. Przewodzi im nestor darłowskiego karate Dariusz Winiarski. Jego przykład wskazuje, że mając 4 krzyżyk przy tytanicznych treningach i żelaznej kondycji można być najlepszym w wyjątkowo wymagającej konkurencji. Dobrze spisują się młodzi podopieczni sensei Sylwestra Kowalskiego, którzy w Mistrzostwach Polski Północnej i międzynarodowych Pucharach Polski zdobyli kilka cennych medali. Nagrodzono również siatkarzy z Klubu Sportowego „Stocznia M&W". W ubiegłym roku awansowali do ? Mistrzostw Polski stając się 3 zespołem województwa zachodniopomorskiego w swojej grupie wiekowej. Ich trener Edmund Surdel wskazywał, że jest to wynik codziennych treningów. Dyscyplina tym trudniejsza, że ciesząca się wielką popularnością, z bardzo silnie rozbudowanymi szkołami sportowymi. Przy tak silnej konkurencji sukces zawodników Stoczni staje się tym cenniejszy. Dlatego w 2015 zadaniem nr 1 będzie utrzymanie pozycji wywalczonej w roku ubiegłym.

Od władz samorządowych reprezentowanych przez radnego Jerzego Maciąga i Wojciecha Polakowskiego prezesa Miejskiej Rady Sportu najlepsi sportowcy otrzymali pamiątkowe czeki, a ich rodzice i prezesi klubów dyplomy uznania. W dalszej części uroczystości wieloletni działacz sportowy Jerzy Maciąg wskazał na znaczny wysiłek samorządu, który maksymalnie wspiera kluby sportowe. W tym roku dwukrotnie zwiększono środki na stowarzyszenia sportowe w stosunku do roku ubiegłego. Jednocześnie radykalnie zmniejszono odpłatność za wynajmowane sale gimnastyczne od szkół, po nowe obiekty sportowe, które zostały oddane w 2014 r., co ułatwia pracę szkoleniową. Zatem w najbliższych latach rysują się dobre perspektywy dla darłowskiego sportu. Wojciech Polakowski z uznaniem wyrażał się o nie do przecenienia roli darłowskich kolarek w promocji Darłowa. W znacznej mierze poza walorami wypoczynkowymi im zawdzięczamy, że pasjonaci kolarstwa w Polsce i Europie kojarzą i znają nasze miasto z sukcesami kobiecego kolarstwa.

Eugeniusz Adamów prezes Kolarskiego Klubu Ziemia Darłowska wskazał na wielki wysiłek podopiecznych, które praktycznie przez cały rok muszą intensywnie trenować, aby w sezonie sprostać licznym startom i wyścigom. Są okresy, gdzie zawodniczki trenują 7 dni w tygodniu. Mimo tego ogromnego obciążenia zawodniczki godzą ciężkie treningi z codzienną nauką. Ratuszowe spotkanie z mistrzami sportu jak zwykle perfekcyjnie zorganizował referat oświaty i spraw społecznych. Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 3/2015

Gala wręczenia Stypendiów i Nagród Burmistrza Darłowa najlepszym sportowcomGala wręczenia Stypendiów i Nagród Burmistrza Darłowa najlepszym sportowcomGala wręczenia Stypendiów i Nagród Burmistrza Darłowa najlepszym sportowcomGala wręczenia Stypendiów i Nagród Burmistrza Darłowa najlepszym sportowcomGala wręczenia Stypendiów i Nagród Burmistrza Darłowa najlepszym sportowcomGala wręczenia Stypendiów i Nagród Burmistrza Darłowa najlepszym sportowcomGala wręczenia Stypendiów i Nagród Burmistrza Darłowa najlepszym sportowcomGala wręczenia Stypendiów i Nagród Burmistrza Darłowa najlepszym sportowcom

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl