Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 11948498, w maju 41914, dziś 249; on-line: 131

Echo Darłowa

Odnowione szkoły

W okresie wakacji we wszystkich szkołach podległych samorządowi przeprowadzono remonty, a nawet modernizacje części budynków.
W szkole Podstawowej nr 3 wymieniono 5 okien, 8 parapetów zewnętrznych, wymalowano i zmieniono wykładzinę w bibliotece szkolnej, wymieniono 8 lamp oświetleniowych, wymalowano korytarz szkolny na kondygnacji piwnicznej szkoły. Poza tym salę komputerową wyposażono w 9 nowoczesnych stanowisk komputerowych, zainstalowano sieć logiczną i wymieniono sieć elektryczną w części sali komputerowej. Naukę w szkole rozpoczeło 974 uczniów w 39 oddziałach. Ich nauczaniem zajmie się 64 nauczycieli w tym: 2 - dyplomowanych, 47 - mianowanych, 8 - kontraktowych i 7- stażystów. Zajęcia lekcyjne odbywają się w systemie dwuzmianowym od godz. 730 do 1640.
W szkole nr 4 w Darłówku wymieniono okna w czterech salach lekcyjnych, w tym w jednej sali wymianę okien sfinansował sponsor. Potrzebny jest jednak m.in. remont sali gimnastycznej, toalet a piętrze, dalsza wymiana okien i naprawa szkolnego boiska. W dniu 2 września naukę rozpoczęło 204 dzieci w tym 104 chłopców. W szkole zatrudniono 20 nauczycieli w tym: 2 - dyplomowanych, 8 - mianowanych, 5 - kontraktowych, 2 - stażystów. Dwóch nauczycieli jest na urlopach zdrowotnych i 1 - w stanie nieczynnym. Uczniowie uczą się w 8 salach dydaktycznych i 1 pracowni informatycznej. Zajęcia lekcyjne odbywają się w godzinach od 730 do 1450.
W Miejskim Gimnazjum zmodernizowano tzw. łącznik dydaktyczny, w którym to został wyodrębniony hol i dwie klasy lekcyjne. W szatni wybudowano nową łazienkę. Wyremontowano także pokój nauczycielski w którym także wymieniono okno i zmieniono wykładzinę podłogową. We wszystkich remontowanych pomieszczeniach wymieniono podłogi i odnowiono ściany. Ponadto pracownicy obsługi w okresie wakacji odnowili część sal lekcyjnych oraz wszystkie hole w budynku głównym. Problemem szkoły jest nie odnowiona elewacja od ulicy Franciszkańskiej. Naukę w Gimnazjum rozpoczęło 624 uczniów, którzy uczą się w 19 salach lekcyjnych, 2 pracowniach komputerowych i w sali gimnastycznej. Nauką i opieką uczniów zajmuje się 47 nauczycieli w tym: 4 - dyplomowanych, 32 - mianowanych, 9 - kontraktowych i 2 - stażystów. Wśród 47 nauczycieli 41 posiada wykształcenie wyższe magisterskie, 5 - wyższe zawodowe. Problem stanowi zatrudnienie nauczycieli do języka angielskiego, dlatego też zatrudniono 2 nauczycieli po studiach wyższych, uzupełniających kwalifikacje w Kolegium języków obcych.
W Zespole Szkół im. Stefana Żeromskiego wyremontowano korytarz na parterze poprzez wymianę parkietu na płytki gresowe, zdemontowano boazerię, płożono tynki mozajkowe, pomalowano farba olejna stolarkę i grzejniki. Wymieniono 4 okna, wymalowano we własnym zakresie szatnię, dwie klasopracownie, polakierowano parkiet w dwóch salach lekcyjnych, zainstalowano kabel do uaktywnienia internetu w pracowni komputerowej oraz zamontowano światło zmierzchowe w sali gimnastycznej. Naukę rozpoczęło 427 uczniów w 16 klasopracowniach. W Zespole Szkół zatrudnionych jest 28 nauczycieli w tym 24 na pełnym etacie, 3 niepełnozatrudnionych i 1 w stanie nieczynnym. Zajęcia odbywają się od godziny 8 do 16. Uczniowie, którzy obecnie rozpoczęli naukę w Zespole Szkół będą uczęszczać do trzyletniego liceum ogólnokształcącego lub profilowanego, albo do dwuletniej Zasadniczej Szkoły Zawodowej.
Ogół z kasy miasta na remonty i modernizację szkół podległych miastu w okresie wakacji wydano 283,5 tys. zł.
W Zespole Szkół Morskich wyremontowano warsztaty szkolne, przeprowadzono remont bieżący statku szkolnego, odnowiono kilka sal lekcyjnych i pracowni specjalistycznych, wyposażono dwie pracownie w łącza internetowe. Od nowego roku szkolnego utworzono 2 oddziały liceum profilowanego o specjalności zarządzanie informacją ze zwiększoną ilością godzin na języki obce. Równolegle kształcimy nawigatorów i techników mechaników okrętowych mówi nowy dyrektor ZSM Jerzy Kaczkowski. Trwa również nabór do filii Wyższej Szkoły Morskiej i do Technikum wieczorowego. Zespół Szkół Morskich przygotowuje się do przyszłorocznego międzynarodowego jubileuszu 50-lecia i chce by nosił on imię Eugeniusza Kwiatkowskiego. Jest to cenna inicjatywa.
 

L.W.
Darłowo, ED 9/2002

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl