Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 11942364, w maju 37574, dziś 373; on-line: 81

Echo Darłowa

Charytatywny festyn


W ostatnią niedzielę sierpnia na placu Kościuszki prawie przez cały dzień odbywał się Festyn Charytatywny dla Justyny Wiernickiej, leczonej na porażenie mózgowe. Uśmiechnięta Justynka z mamą i dziadkiem prawie przez cały czas była obecna na festynie. Celem festynu było zebranie pieniędzy na dalszą rehabilitację. Przy wschodniej pierzei rynku wydzielono na drodze miejsce na slalomowe wyścigi dzieci i młodzieży na łyżwo rolkach. W kilku grupach wiekowych w systemie dwójkowym na dystansie 2 x 50 metrów (pod górkę i z górki) ścigali się chłopcy i dziewczęta, omijając kilkanaście stojaków. W poszczególnych grupach wiekowych zwyciężyli: 5-7 lat Karolina Pęcherkiewicz; 8-10 lat Monika Biernat; 11-12 lat Karolina Szyjka; 13-14 lat Judyta Stasiak przed Asią Drzewucką. Wśród chłopców najlepszy był Robert Majkowski przed Tomczakiem.
W tym samym czasie odbywały się rzuty kółkiem od ringo do tarczy. W konkursie chodzenia na szczudłach zwyciężył Radosław Mruk przed swojĄ siostrą Justyną, a trzecim był Dawid Jasiński. Kilkunastu solistów i kilka duetów wzięło udział w konkursie p.t. „Śpiewać każdy może”. Jury przyznało pierwszą nagrodę Justynie Sylwestrzak, a drugą Magdzie Stablewskiej. Przez cały czas można było kupić za symboliczną złotówkę balony napełniane helem. Po 5zł sprzedawano kalendarze ze zdjęciem Justynki Wiernickiej na rok 2003. Ustawiono również puste pojemniki na puszki i butelki po piwie. Cały dochód z festynu przeznaczono na dalszą rehabilitacje Justynki Wiernickiej. Odbyły się również na tej samej trasie co na łyżwo rolkach wyścigi slalomowe na hulajnogach. W poszczególnych grupach wiekowych zwyciężyli: Wśród chłopców wieku 5-7 lat:1.  Michał Kramek, 2. Miłosz Konkel, 3.Fabian Świętosławski; 8-10 lat: 1.Rafał Tomczak, 2.Mateusz Tepurski, 3.Karol Kols; 11-13 lat: Irek Klimczak, 2.Michał Domaszewicz, 3.Dawid Sionkowski. Wśród dziewczyn w poszczególnych grupach zwyciężyli: 5-7 lat: 1. Daria Bądyra, 2. Kasia Grodzicka, 3. Karolina Pęcherkiewicz; 8-10 lat: 1. Kasia Cembik, 2. Emila Markiewicz, 3. Paulina Ulik; 11-13 lat: 1. Dominika Badyna, 2. Joanna Wrzesinska, 3. Sara Cembik.
Festyn charytatywny się zakończył, ale wpłaty na konto Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ich Rodzin i Przyjaciół ul. Wieniawskiego 8, Darłowo można dalej dokonywać. Wystarczy na przekazie, czeku lub przelewie napisać nr konta 85660003-27006-11-007689-06 w Banku Spółdzielczym lub dokonać wpłaty z dopiskiem „Rehabilitacja Jystynki Wiernickiej”. Organizatorzy festynu serdecznie dziękują sponsorom za wsparcie festynu.
 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 9/2002

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl