Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7745764, w lipcu 7504, dziś 63; on-line: 51

Echo Darłowa

Szmaragdowe gody państwa Kulpińskich

W imieniu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Arkadiusz Klimowicz burmistrz Darłowa uhonorował Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie parę jubilatów z naszego miasta.

Na sesji Rady Miejskiej 30 marca w ratuszu Państwo Małgorzata i Ryszard Kulpińscy otrzymali prestiżowe odznaczenia z rąk włodarza Darłowa, o które wcześniej wystąpił do Prezydenta RP burmistrz miasta. Obchodząca szmaragdowe gody para przeżyła wspólnie 55 lat, dochowując się dwóch córek, 6 wnuków i dwoje prawnuków. Burmistrz złożył małżeństwu serdeczne gratulacje i najlepsze życzenia. Wzruszającą ceremonię wraz z burmistrzem poprowadziła kierownik USC w Darłowie Halina Pacholska Rondzio. Po części oficjalnej, jubilatom odśpiewano tradycyjne „sto lat".

Ryszard Kulpiński urodził się w 1935 w Wysokiej powiat Strzyżów w woj. Rzeszowskim. Tam ukończył Szkołę Podstawową, a następnie w 1952 r. Zasadnicza Szkołę Metalową w Rzeszowie, zdobywając specjalność tokarz. Na Helu i w Darłowie od 1955 odbywał służbę wojskową w Marynarce Wojennej. Tu poznał swoją przyszłą żonę Małgorzatę. Ślub państwo młodzi wzięli w Darłowie 27 maja 1959. Ryszard Kulpiński przez ponad 30 lat pracował w darłowskiej Fabryce Pieców, jako tokarz i szlifierz a następnie w Fabryce Maszyn Rolniczych jako mistrz.  W tym czasie złożył kilka wniosków racjonalizatorskich i zdobył nagrodę Wojewódzkiego Klubu Techniki i Racjonalizacji w Koszalinie. Za sumienną i rzetelną pracę otrzymał szereg dyplomów nagród i odznaczeń, w tym: Odznaki Przodownik i następnie Zasłużony Przodownik Pracy nadany przez Ministra i Centralną Radę Związków Zawodowych, Zasłużony Pracownik Fabryki Maszyn Rolniczych, Honorowy Jubilat FMR, Brązowy Krzyż Zasługi.                                      Małgorzata Kulpińska z domu Lahutta urodziła się w roku 1941 w Zdrojach w powiecie tucholskim w woj. kujawsko-pomorskim. W Darłowie mieszka od roku 1948. Przez osiem lat pracowała chałupniczo szyjąc rękawice dla Spółdzielni Pracy w Kępicach i zajmowała się wychowywaniem dzieci oraz prowadzeniem domu. Szmaragdowe Gody, to jubileusz szczególny. Wspólnie przeżyte 55 lat to dowód na istnienie wierności, miłości, wzajemnego zrozumienia oraz istoty związku małżeńskiego. To wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Taka rocznica ślubu to wzruszająca uroczystość. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem. W trakcie uroczystości nie zabrakło kwiatów, życzeń i gratulacji. Szmaragdowym Jubilatom życzymy dalszych szczęśliwych lat, pełnych zdrowia.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 4/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl