Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8317214, w wrześniu 29266, dziś 993; on-line: 122

Echo Darłowa

W porcie Darłowo oddano do użytku terminal pasażerski

W Darłówku Zachodnim przy Nabrzeżu Warsztatowym położonym na ulicy Kotwicznej 14 w poniedziałek 27 kwietnia 2015 oddano do użytku nowy terminal pasażerski.

Uroczystego otwarcia dokonał Arkadiusz Klimowicz - burmistrz miasta Darłowa, razem z przewodniczącą RM Krystyną Sokolińską,  Jensem Masuchem, Jarosławem Lichacym i  Pawłem Breszką w obecności Roberta Grzywacza członka zarządu woj zachodniopomorskiego i zaproszonych gości.  Równocześnie z otwarciem terminala pasażerskiego część pomieszczeń udostępniono dla DARLOTU, czyli Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej w Dorzeczu Wieprzy Grabowej i Unieści, która m.in. zajmie się promocją rejsów na Bornholm i sprzedażą biletów. Nowy terminal będzie nie tylko obsługiwał ruch promów z Darłowa na Bornholm i z powrotem, ale pomieści również biuro informacji turystycznej i biuro Żeglugi Kołobrzeskiej. W dwukondygnacyjnym budynku terminala o powierzchni użytkowej 392 metry kw. i kubaturze 620 metrów sześciennych, znajdują się w nim m.in.: poczekalnia, biura, recepcja, kotłownia gazowa, toalety, pomieszczenia gospodarcze hol, taras, klatka schodowa informacja turystyczna. Inwestycja została sfinansowana w  85 procentach w ramach unijnego projektu INTERFACE PLUS / REFERENCE. Terminal powstał w ramach współpracy polsko-niemiecko-duńskiej z programu Południowy Bałtyk. Głównym celem tego wspólnego międzynarodowego projektu jest rozwijanie transgranicznego ruchu turystycznego pasażerów niezmotoryzowanych, jako wygodną, tanią i przyjazną środowisku alternatywę podróżowania w Obszarze Południowego Bałtyku.  Pierwotnie realizatorem inwestycji była koszalińska firma Selfa, która nie była w stanie dokończyć realizacji, gdyż ogłosiła upadłość. Budowę kontynuowała i zakończyła Spółka z o. o  TERMEX z Koszalina. Terminal zbudowano kosztem ok. 1,5 mln zł.  Koordynatorem międzynarodowym projektu był obecny na otwarciu Jens Masuch, a darłowskim  Tomasz Breszka. Ojciec miasta serdecznie dziękował Kołobrzeskiej Żegludze, wykonawcy - firmie Termex, Zarządowi Portu Morskiego Darłowo i Darlotowi za ich wkład w budowę, organizację żeglugi i zagospodarowanie Terminala Pasażerskiego.

Z pod nowego terminala już jutro 28 kwietnia 2015 ruszy do portu Nexo na duński Bornholm wyrusza w promocyjny rejs na katamaran "Jantar" z Kołobrzeskiej Żeglugi Pasażerskiej, która będzie od lipca prowadzić regularne rejsy letnie z portu w Darłowie do Nexo. Na pokładzie znajduje się pond 200 osobowa grupa turystów, dziennikarzy, fotografów i ludzi biznesu pracujących głównie w turystyce. Uczestnicy rejsu z Nexo udadzą się autokarami w objazd wyspy, aby poznać walory krajoznawcze i kulturowe tej Majorki Północy.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 4/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl