Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 7738813, w lipcu 5892, dziś 1427; on-line: 219

Echo Darłowa

Uroczyste pożegnanie darłowskich absolwentów Żeroma

W piątek 24 kwietnia w kinie "Bajka" odbyło się uroczyste zakończenie roku maturzystów w Zespole Szkół im S. Żeromskiego w Darłowie. Przed nimi najważniejsza próba, czyli egzamin maturalny.

W uroczystości udział wzięli absolwenci, kadra pedagogiczna i władze samorządowe w osobach Arkadiusz Klimowicz - burmistrz Darłowa i Krystyna Sokolińska - przewodnicząca Rady Miejskiej.

Dyrektor ZS Bogdan Herbeć przedstawił podsumowanie i wyniki klasyfikacji klas trzecich.  Wszyscy uczniowie w liczbie 81 ukończyli liceum. Najlepszą średnią-4,3 uzyskała klasa IIIa, a następnie IIIb-3,78 i IIIc-3,49. Średnia szkoły 3,85. Najwyższą średnią z trzech lat- 5,94  uzyskał superabsolwent Piotr Morawski. On też otrzymał stypendium Stowarzyszenia Przyjaciół LO, które wręczyła jego przewodnicząca Józefa Stańczak.  Świadectwa z wyróżnieniem i szarfy superabsolwenta otrzymali też Maciej Mazur - 4,89; Marcin Michnik - 4,83; Paulina Wolszczak 4,83;  Maciej Kieżel - 4,83; Dawid Durman -4,78 wszyscy z III a oraz Nowak Renata - 4,94; Sobczak Karolina - 4,83 z III b. Stypendia za osiągnięcia w nauce otrzymali: Piotr Morawski, Dawid Durman, Marcin Michnik, Nowak Renata, Sobczak Karolina.  Stypendium za osiągnięcia sportowe dostała- Monika Graczewska. Szarfy superabsolwentom i stypendia wręczyli burmistrz miasta i dyrektor ZS.

Na zakończenie Bogdan Herbeć podziękował wszystkim uczniom i pedagogom za trzy lata pracy i współpracy w szkole oraz życzył udanego egzaminu maturalnego i dostania się na wymarzone studia.  Osobno podziękowano i wyróżniono  krwiodawców, ze szkolnego klubu.

Po części oficjalnej rozpoczęła się tradycyjnie Gala rozdania 9 statuetek  "STEFANÓW - 2015" i występy artystyczne. Statuetki otrzymali w poszczególnych kategoriach m.in.: Patryk Kuchta-"Zbuntowany Anioł", Piotr Morawski, Marta Ziemlewska "Nadprzyrodzone moce", Remigiusz Skok "Bożyszcze dusz", Agnieszka Rzezinowska, Zadymiacze, Diana... "Goniący zombie". Abiturientom przypominamy, że za tydzień 4 maja matura języka polskiego!

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 4/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl