Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Piotr Morawski

SUPERABSOLWENT- 2015 - PIOTR MORAWSKI

Tegorocznym Superabsolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Darłowie jest Piotr Morawski, którego średnia ocen na świadectwie wynosi  5, 94 .

W czasie trzyletniej nauki w liceum przez dwa lata był  Stypendystą Prezesa Rady Ministrów. Nagrodę tę Premier przyznaje uczniowi, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą średnią ocen w danej szkole. Przez cały pobyt w szkole Piotr otrzymywał Stypendium Burmistrza Darłowa za naukę.

Piotr ma 18 lat, uczył się w klasie matematyczno-przyrodniczej. W czasie nauki otrzymywał najwyższe oceny ze wszystkich przedmiotów ale najbardziej lubił chemię. Nic dziwnego, gdyż marzeniem Piotra jest studiowanie medycyny. Dokumenty ma zamiar złożyć na w/w kierunek w Akademii Medycznej w Łodzi.

Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego klas maturalnych Superabsolwent otrzymał również nagrodę z rąk Burmistrza Miasta Darłowo pana Arkadiusza Klimowicza oraz przewodniczącej Rady Rodziców pani Doroty Pikulik. Piotr otrzymał nagrodę pieniężną dla wyróżniającego się absolwenta szkoły od Stowarzyszenia Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. S. Żeromskiego w Darłowie. Uczniowie przyznali statuetkę Stefana (od imienia patrona szkoły) w swoistej, nieco przewrotnej kategorii "Geniusz zła", gdzie trzykrotnym nominowanym był genialny Piotr z najlepszymi wynikami. Gratulacjom zarówno Piotrowi jak i jego Rodzicom nie było końca.

Nasz tegoroczny laureat wielu nagród ma inne osiągnięcia. Wziął udział  w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Chemicznej, został finalistą Ogólnopolskiego  Konkursu "Ja Titan" polegającego na komputerowej symulacji zarządzania firmą. Piotr zajął drugie miejsce w Miejskiej Olimpiadzie Wiedzy "Paszport na Pogorię". Po zaliczeniu trudnego testu o tematyce marynistycznej zdobył bilet na niepowtarzalny 2-tygodniowy rejs żaglowcem "Pogorią" po Morzu Śródziemnym w lutym 2014 roku.

Był radnym w Młodzieżowej Radzie Miasta. Brał udział w Biegu Flagi w Darłowie oraz Biegu Niepodległości zdobywając wówczas srebrny medal. Interesuje się również piłką nożną, komputerem i literaturą fantastyczną, zarówno science-fiction jak i fantasy.

Inteligentny, sympatyczny, uśmiechnięty, skromny osiemnastolatek. Mam nadzieję, że ambitnych planów młodego, zdolnego człowieka nic nie pokrzyżuje. Piotr jest skazany na sukces. I tego szczerze życzę.

 

Józefa Stańczak
Darłowo, ED 5/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl