Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Uroczysta sesja Rady Miejskiej w zamku

Z okazji siedemdziesięciolecia polskiego Darłowa i 703 rocznicy urodzin miasta na Zamku Książąt Pomorskich odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej. Uczestniczyli w niej: Radni, Honorowy Obywatel miasta Darłowa i sekretarz stanu w ministerstwie środowiska Stanisław Gawłowski, starosta powiatu sławieńskiego Wojciech Wiśniowski, władze miasta, samorządowcy z ościennych gmin i powiatu sławieńskiego, duchowieństwo, równolatkowie polskiego Darłowa, zaproszeni goście i mieszkańcy Królewskiego Miasta Darłowa. Wszystkich serdecznie powitał burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz. Gospodarz Darłowa w specjalnym wystąpieniu przypomniał dzieje grodu nad Wieprzą i zainaugurował Dni Darłowa. Na początku sesji został odegrany na trąbce przez Zenona Lesnera hejnał Miejski.

W imieniu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego Stanisław Gawłowski i Arkadiusz Klimowicz wręczyli Janinie Góreckiej Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za działalność na rzecz demokracji w Polsce. Zaproszonym gościom, samorządowcom i muzealnikom wręczono Medale wybite na okoliczność 70 Lat Polskiego Darłowa. Równolatkowie polskiego Darłowa otrzymali pamiątkowe medale z herbem miasta i mostem symbolem przemian, wraz z certyfikatami.

Następnie Jerzy Buziałkowski - dyrektor muzeum przedstawił nowe fakty z okresu siedemdziesięciolecia polskiego wystawiennictwa w zamku króla Eryka Pomorskiego i zaprosił uczestników sesji do obejrzenia wystawy Dirlov- Rügenwalde- Darłowo, która stała się największym wydarzeniem muzealnictwa na Pomorzu Zachodnim w roku 2014.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 5/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl