Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Król Eryk i jego dwór uświetnili Dni Darłowa

W sobotę  23 maja po odegraniu na trąbce przez herolda hejnału miasta z pod  Ratusza ulicami Darłowa do Zamku Książąt Pomorskich przeszła Królewska Parada Eryka Pomorskiego.

Po powitaniu wszystkich zgromadzonych i przekazaniu przez Arkadiusza Klimowicza - burmistrza Królewskiego Miasta Darłowa klucza do bram miasta królowi Erykowi ruszyła na zamek strojna parada. Na czele konnego pocztu jechał władca Skandynawii, jego rycerze i giermkowie. Grupę rajców prowadzili burmistrzowie Darłowa i Gardelegen. Dalej kroczyli w strojach z epoki: dworzanie, mieszczanie, młodzież szkolna, dzieci i gawiedź. Przed Gościńcem Zamkowym „Ostatniego Wikinga Bałtyku" gospodarze zajazdu powitali kuflem przedniego złocistego płynu o nazwie „Darłowskie Zamkowe" i jadłem z gęsiny.

Na dziedzińcu zamkowym cesarz północy przyjął hołdy poddanych i zezwolił na widowisko historyczne, tańce i turniej rycerski.  Tę część  703. rocznicy trzeciej lokacji Darłowa przygotowało Bractwo Rycerskie Księcia Bogusława V ze Słupska, a w rolę władcy Skandynawii wcielił się dr Bronisław Nowak naukowy opiekun Bractwa. Dalej świętowano na jarmarku średniowiecznym w byłych ogrodach książęcych, a obecnie należących do Gościńca  Zamkowego.

W kramach można było nabyć; przednie nalewki, miody, wyroby rękodzielnicze, ozdoby, sukna, ceramikę, antyki, rzeźby i jadło.  Na jarmarku ojciec miasta otworzył beczkę złocistego piwa - „Darłowskiego Zamkowego", którym częstowano zacnych gości i gawiedź.  Całe wydarzenie zapewne przejdzie do historii królewskiego grodu i stanie się darłowską tradycją. Organizatorem Dni Darłowa było biuro promocji miasta na czele z Magdą Burduk i DOK.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 5/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl