Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Na festynie charytatywnym w Darłowie dzielono się miłością

W niedzielne popołudnie i wieczór 2 sierpnia na staromiejskim rynku w Darłowie odbył się pełen atrakcji charytatywny festyn na rzecz miejscowego Domu Hospicyjno- Opiekuńczego im. Bp Czesława Domina.

Patronat honorowy nad III Charytatywnym Festynem pod nazwą „Morze Miłości" objęli: Biskup Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej Edward Dajczak, dyrektor Caritas ks. Tomasz Roda oraz starosta sławieński Wojciech Wiśniowski i burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz. Organizatorami festynu byli Joanna Klimowicz, ks. Krzysztof Sendecki i Danuta Woźniak. Wspierali organizację festynu: miasto Darłowo, Radni RM, DOK im. L. Tyrmanda i 85 sponsorów, którzy fundowali nagrody na loterię, licytację i prowadzili stoiska. Występy na scenie przed ratuszem rozpoczęły młode miejscowe talenty wokalne. Festyn otworzyli Joanna Klimowicz, Danuta Woźniak i ks. Krzysztof Sendecki, który opowiedział o dniu dzisiejszym w Hospicjum i o jego aktualnych potrzebach.

Koncerty zespołów „Złoty Łan", „Marianna i Cyganie", „Amados", „Haze", „55" były poprzedzane licytacjami przedmiotów na rzecz hospicjum. Gwiazdami wieczoru byli soliści Teatru Muzycznego z Poznania Agnieszka Wawrzyniak i Bartosz Kuczyk, którzy  w zaczarowany świat operetki i musicalu wprowadzili Darłowian dając koncert pt. „Usta milczą, dusza śpiewa". Perfekcyjnie prowadził konferansjerkę i licytację Arkadiusz Sip dyrektor DOK-u. W trakcie festynu nikt się nie nudził, a liczne atrakcje miały wielu amatorów. Dzieci korzystały z takich urządzeń jak np.: dmuchane zjeżdżalnie, labirynt, batut - trampolina, karuzela, kiwające zabawki. Wielkim powodzeniem cieszyły się stoiska dla dorosłych z: domowymi ciastami, nalewkami, piwem, grillowaną kiełbasą, chlebem ze smalcem i ogórkiem. Zarówno dorośli jak i dzieci wykupili wszystkie loteryjne losy. Podczas festynu Radni Rady Miejskiej przeprowadzili kwestę do puszek, z której dochód przeznaczony zostanie na potrzeby hospicjum. Wiele emocji tradycyjnie wywołała  aukcja przedmiotów pozyskanych od Sponsorów. Licytowano m.in.: świecę os Prezydenta RP. Największą kwotę 700 zł wylicytowano za wielkiego misia, którego podarował Arkadiusz, Klimowicz - burmistrz Darłowa. W loterii fantowej wszystkie losy były pełne, a nagrodami było wiele cennych przedmiotów Główną nagrodę telewizor wgrała Alicja Balcerzak.                                                                        W tym roku szerzej włączyły się do festynu samorządy z naszego powiatu fundując nagrody. I tak UG Darłowo i UG Postomino ufundowały po rowerze, UG Malechowo - kuchenkę mikrofalową, UG Sławno robot kuchenny Bosch. Telewizor ufundowało MPGK Darłowo, rower Villa Makro, grill elektryczny - Jasmin.. Poza tym sponsorzy ufundowali 3 komplety pościeli, vouchery na obiady w Gościńcu Zamkowym, 2 rejsy tramwajem wodnym do 4 osób, plecak i dres Orlik", 3 karnety na basen w hotelu „Delfin", komplet noży - Centrum AGD i RTV, bon o wartości 100zł do wykorzystania w gabinecie kosmetycznym Uroda. Rzeczy na licytację przekazali: miś- burmistrz Darłowa, sękacz, obrazy - Księgarnia Hit, kosz z przyprawami - „Drobdar", kosz z owocami - D i M Trocha, nalewka, ogórki Ti J. Koczan, Bukiet z tulipanów - Maja Trybus z Krakowa, statuetka Rybaka- DARLOT, miód- Drogeria Natura, świeca od Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Swoje stoiska na rynku prowadzili: z ciastem, kawa, herbatą i lemoniadą Związek Emerytów i Rencistów i jeszcze osobno kiełbasą myśliwską, zupami i z loteria fantową, z piwem- J. Karliński i A. Głębocki, gospodarstwo agroturystyczne „Zagroda" z Cisowa, stoisko pielęgniarek -Ewa i Marzena, chleb ze smalcem i ogórkiem- Danuta Puczyńska, barszczyk z pierogami - Związek Emerytów i Rencistów, miody, nalewki, lampiony, wata cukrowa i popcorn - wszystko komercyjnie, frytki Belgowie, Motocross, namiot dla dzieci - DLGR, malowanie twarzy, samochody Straży Pożarnej.

Darłowianie, a także turyści nie żałowali grosza.   Komisyjne przeliczenie zostanie dokonane dziś wieczorem, o czym poinformujemy osobno. Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim wokalistom i zespołom, które wystąpiły charytatywnie. Równocześnie dziękują osobom zaangażowanym w przygotowanie i obsługę stoisk.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl