Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Ślubowanie pod Rybakiem

W sobotę 3 października na placu Tadeusza Kościuszki przed ratuszem odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych Zespołu Szkół Morskich w Darłowie.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w Kościele Mariackim w intencji uczniów i pracowników szkoły. Wspaniała pogoda przyciągnęła tłumy uczestników. Święto szkoły zaszczycili: starosta sławieński Wojciech Wiśniowski, burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz, przedstawiciele: Akademii Morskiej w Szczecinie, Urzędu Morskiego w Słupsku, Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce, Zarządu Portu Morskiego w Darłowie, Straży Granicznej, Straży Pożarnej oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół i placówek oświatowych. W tym roku szkolnym w Zespole Szkół Morskich, którym szczyci się Królewskie Miasto w sześciu oddziałach rozpoczęło naukę 153 uczniów klas pierwszych o następujących specjalnościach: technik mechanik okrętowy, technik nawigator morski, technik hotelarstwa i technik logistyk oraz klasa lingwistyczna. Ogółem w szkole uczy się 462 uczniów tj. o pięćdziesiąt osób więcej niż w roku ubiegłym informuje nas dyrektorka ZSM Magdalena Miszke.  Starosta sławieński -Wojciech Wiśniowski podkreślił, że całe społeczeństwo powiatu dumne jest z  najstarszej morskiej szkoły w Darłowie. Ukończyło ją tysiące ludzi morza, w tym politycy, dziennikarze, samorządowcy i znakomici fachowcy, którzy pływają po morzach i Oceanach całego świata.

Pasowania pierwszaków  na ludzi morza  Trójzębem Neptuna dokonała dyrektorka szkoły Magdalena Miszke.  Po ślubowaniu klas pierwszych, defiladzie i pokazie musztry paradnej zaproszono gości, rodziców i nauczycieli oraz wszystkich zainteresowanych na piknik z grillem i słodki poczęstunek na terenie szkoły. Tam m.in. wręczano nagrody Na zakończenie zwiedzano szkołę, warsztaty i statek „Franek Zubrzycki II, a wychowawcy klas pierwszych spotkali się z rodzicami.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl