Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Droga do portu morskiego w Darłowie oddana do użytku

W godzinach wieczornych 7 października 2015 odebrano końcowy odcinek drogi dojazdowej do portu w Darłowie (od ronda drogi krajowej nr 37 do drogi wojewódzkiej nr 203) i udostępniono użytkownikom.

Nowy układ komunikacyjny o długości 2,2 km z trzema rondami skrócił czas dojazdu do Portu Morskiego, odkorkował Darłowo i znacznie zmniejszył ilość samochodów ciężarowych oraz dostawczych w centrum miasta.  Dodatkowo poprawił znacznie poziom bezpieczeństwa na drogach miasta Darłowo. Teraz Tiry mogą bez przeszkód transportować ładunki towarów eksportowych i importowych do portu i w głąb kraju, a turyści łatwiej i szybciej znajdą się w Darłówku Zachodnim i Darłówku Wschodnim.

Realizacja projektu pn. „Poprawa dostępności do portu morskiego w Darłowie z sieci dróg krajowych i wojewódzkich poprzez budowę dróg dojazdowych" pozwoliła na skierowanie ruchu z drogi krajowej 37 i wojewódzkiej w kierunku Ustki i Słupska i odwrotnie w kierunku Sławna i Koszalina nową drogą, która poprzez nowy most drogowy oraz ul. Sportową utworzyła obwodnicę centrum miasta. Oprócz asfaltowej drogi o szerokości 7 metrów wybudowano bitumiczne ścieżki pieszo-rowerowe o szerokości 3 m, trzy nowe ronda, mostek, oświetlenie uliczne oraz kanalizację deszczową odwadniająca jezdnię. Ponadto przebudowano kable telekomunikacyjne na odcinku około 400 metrów oraz zagospodarowano pas zieleni oddzielający jezdnię od ścieżki dla pieszych i rowerzystów. Na trasie drogi w ramach ochrony środowiska wybudowano specjalny tunel dla przechodzenia dużych i małych zwierząt. Wykonawcą inwestycji była firma Skanska S.A. Inwestycja zrealizowana została w ramach Programu operacyjnego INFRASTRUKTURA I ŚRODOWISKO; PRIORYTET: VII Transport przyjazny środowisku; DZIAŁANIE: 7.2. Rozwój transportu morskiego. Otwarcie drogi dojazdowej do portu dodatkowo umożliwiło dojazd do Darłówka zachodniego i wschodniego od strony Ustki, Koszalina i Sławna z pominięciem starówki.. Budowa nowego ciągu ulic prowadzących do portu morskiego kosztowała ok. 20 mln zł, a dofinansowanie ze środków unijnych wiosło15 mln zł.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl