Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Darłowski Dzień Edukacji Narodowej

Co roku 14 października wszyscy nauczyciele obchodzą swoje święto-Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten jest okazją, by złożyć życzenia naszym pedagogom i pracownikom oświaty, podziękować za poświęcony czas i przekazaną wiedzę. Warto wspomnieć, że tradycja obchodzenia święta oświaty liczy sobie w Polsce już przeszło cztery dekady - zostało, bowiem ustanowione 27 kwietnia 1972 r. na podstawie karty praw i obowiązków nauczyciela. Na dzień ten przypada rocznica powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Dzień ten jest w Polsce świętem wszystkich pracowników oświaty i jest wolny od zajęć lekcyjnych.

Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej będziemy świętować razem ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego, który obchodzi 110-lecie swojej działalności. Uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Darłowie odbędzie się 24 października o godz.12 w kinie „Bajka" Tam zostaną wręczone nagrody burmistrza za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno-wychowawczej podejmowanej na rzecz uczniów, szkoły i środowiska w roku szkolnym 2014/2015.Otrzymają je dyrektorzy i nauczyciele z następujących samorządowych placówek oświatowych: z Przedszkola nr 2 im. Janiny Porazińskiej- Grażyna Dulewicz, Mariola Makuch, Joanna Maliszewska ze Szkoły Podstawowej nr 3 im Żołnierza WOP - Andrzej Protasewicz, Anna Lichańska, Justyna Tomczyk, Agnieszka Nowak- Pawlicka, Radosław Kmiecik, z Zespołu Szkół im. S. Żeromskiego- Bogdan Herbeć, Joanna Byrwa, Joanna Witkowska z Miejskiego Gimnazjum im St. Dulewicza - Małgorzata Świątkowska, Ewa Socha, Agata Błaszczak oraz ze Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Darłowie- Ewa Majdańska. Wcześniej o godz. 10 zostanie odprawiona - msza św w kościele NMP, a o godz.11 nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej przy Pomniku 1000-lecia Państwa Polskiego.

Nikogo nie trzeba przekonywać jak wielką rolę w edukacji społeczeństwa odgrywa postawa, wiedza, oddanie i rzetelne wykonywanie pracy przez nauczycieli, wychowawców i pedagogów. To dzięki Państwa ofiarności i umiłowaniu zawodu kolejne pokolenia mieszkańców Darłowa mogą pogłębiać wiedzę, kształcić umysły i szlifować talenty. Za te wysiłki, dzięki którym młodzi ludzie będą godnie wypełniać rolę obywatela, pracownika, rodzica, dziś serdecznie Wam dziękujemy. Wiemy, że jest to praca niełatwa, która wymaga szczególnych predyspozycji i poświęcenia.  Z okazji Dnia Edukacji Narodowej całemu Gronu Pedagogicznemu i wszystkim pracownikom wyrazy uznania i podziękowania oraz życzenia samych sukcesów zawodowych, pełnej realizacji podejmowanych działań, osobistej satysfakcji z trudnej i odpowiedzialnej pracy, a także wszelkiej pomyślności, uznania i szacunku wychowanków życzą burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz i przewodnicząca RM Krystyna Sokolińska. Jeszcze raz składają za pośrednictwem „Wiadomości" podziękowania: za wytężoną i pełną poświęcenia pracę; za serce oddane dzieciom i młodzieży; za mądre i odpowiedzialne wychowywanie kolejnego pokolenia darłowiaków; za cierpliwość, zrozumienie i poczucie bezpieczeństwa, jakie dajecie swoim wychowankom i ich rodzicom. To dzięki Wam nasza młodzież zdobywa wysokie lokaty w olimpiadach i konkursach przedmiotowych. Społeczeństwo docenia Wasz trud i poświęcenie darząc Was szacunkiem i zaufaniem.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl