Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Polsko- ukraińskie młodzieżowe spotkania z muzyką

W Darłowie na zaproszenie Darłowskiego Ośrodka Kultury im L. Tyrmanda od 5 do 11 października 2015 przebywało 15 młodych wokalistów z Kolegium Ogólnokształcącego w Kirowogradzie. Miasto Kirowograd leży w centralnej części Ukrainy ok. 250 km na południe od Kijowa na obszarze historycznego Zaporoża. Ma 240 tys. mieszkańców i jest stolicą obwodu kirowogradzkiego. Darłowski Ośrodek Kultury po raz drugi zakończył realizację projektu „Polsko-ukraińskiej współpracy młodzieży" współfinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Tytuł projektu to „Nadmorskie spotkania z muzyką folkową. Muzyka, która łączy i wzbogaca". Partnerem DOK-u był Departament Kultury, Turystyki  i Dziedzictwa Kulturowego Kirowogradzkiej Wojewódzkiej Państwowej Administracji.

Opiekunem projektu był Arkadiusz Sip, dyrektor DOK. Zajęcia prowadzili: Marzena Wolska, Marcin Cichocki i Robert Gorgol, tłumaczem była Irena Nawracaj. Grupa 15 osobowa młodzieży z Ukrainy oraz 15 osobowa grupa ze Szkół: Morskiej i Liceum brała udział w tygodniowych zajęciach muzycznych oraz wycieczkach w miejsca związane historią i kulturą miasta. W programie znalazły się m.in. obiekty takie jak: Kościół św. Gertrudy, Zamek Książąt Pomorskich, Rynek, port, latarnia morska...
Młodzież po tygodniu wspólnych zajęć wystąpiła z koncertem muzyczno-taneczno-poetyckim. Udany koncert odbył się dla uczniów szkoły w sali sportowej ZS im. S. Żeromskiego. Pobyt zakończony został wspólnym ogniskiem pożegnalnym. Zawarto nowe przyjaźnie, wymieniono doświadczenia. Integrację potwierdziły łzy wzruszenia przy wyjeździe ukraińskiej młodzieży z Darłowa.  To było udane przedsięwzięcie pod każdym względem.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl