Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Dyskusja o darłowskiej służbie zdrowia

W Sali konferencyjnej darłowskiego ratusza 21 października miała miejsce dyskusja na temat miejscowej służby zdrowia. W debacie udział wzięli m.in.: starosta powiatu Wojciech Wiśniowski, burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz, Wójt gminy Darłowo Radosław Głażewski, radni miasta i gminy Darłowo, wice wójt Włodzimierz Błaszczak, radna powiatowa Bożena Magier, pielęgniarki, kierownik laboratorium analitycznego Paweł Krakowiak, Agata Karpińska zajmująca się rehabilitacją, przedstawiciele Rady Seniorów i inni.

Szkoda, że nie było nikogo z lekarzy. Spotkanie i dyskusję prowadziła Renata Potomska - przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych w Radzie Miejskiej Darłowa, na której wniosek doprowadzono do dyskusji nad darłowską służba zdrowia.

Dyskutanci zwracali uwagę na brak lekarzy specjalistów takich jak np. kardiolog, chirurg oraz usług rehabilitacyjnych w ramach kontraktu NFZ.  W Przychodni Rodzinnej przy ul. M. C. Skłodowskiej brak jest możliwości np. zrobienia zmiany opatrunku po operacji na haluksy i trzeba wielokrotnie jeździć aż do Koszalina. To są ważne niedogodności dla mieszkańców miasta i gminy Darłowo. Skarżono się na długie oczekiwania na wizyty u lekarzy rodzinnych, nie mówiąc już o wizycie u specjalistów.  Stwierdzono, że niedopuszczalnym jest, aby karetka pogotowia była w Darłowie jedynie przez dwa miesiące letnie. Padły propozycje o wprowadzeniu ułatwień takich jak np. mieszkanie dla lekarzy specjalistów, czy utworzenie nowej spełniającej wszystkie wymogi NFZ Przychodni Zdrowia. Chwalono Laboratorium Analityczne oraz mówiono, że bardziej przyjazna dla pacjentów jest Przychodnia Pediatryczna przy ul. Królowej Jadwigi. Zwracano się do starosty w sprawie konieczności utworzenia okresowo działających gabinetów z lekarzami specjalistycznym w ramach kontraktu z NFZ. Zarówno wójt gminy Darłowo jak i burmistrz Darłowa obiecali wspierać finansowo wszelkiego rodzaju przedsięwzięcia zmierzające do poprawy i zwiększenia zakresu usług medycznych na terenie miasta i gminy Darłowo. Następna debata na temat poprawy darłowskiej służby zdrowia odbędzie się niebawem.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl