Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

W darłowskim Hospicjum poświęcono nową kaplicę

W piątek 23 października 2015 biskup Edward Dajczak poświęcił nową kaplicę w darłowskim Hospicjum

Za zebrane latem na darłowskim rynku na festynie „Morze Miłości" pieniądze (35,8 tys. zł) oraz podczas innych zbiórek w parafiach w Darłówku i w Dąbkach rozbudowano niewielką kaplicę Domu Hospicyjno-Opiekuńczego Caritas im. bp. Czesława Domina w Darłowie.

W mszach odprawianych codziennie w hospicyjnej kaplicy, uczestniczą nie tylko mieszkańcy Domu, ale również ich rodziny oraz pracownicy. Dla wszystkich uczestników Mszy wielkość kaplicy pw. Miłosierdzia Bożego była niewystarczająca mówił ks. Krzysztof Sendecki-dyrektor Domu Hospicyjno-Opiekuńczego Caritas im. bp. Czesława Domina w Darłowie.

Nowa kaplica powstała dzięki wyburzeniu dwóch garaży, które sąsiadowały ze starą. Jest przestronna i wygodna. Jej budowa pochłonęła ok. 70 tys. złotych.  Ks. Sendecki podczas uroczystości podziękował proboszczom z Darłowa i okolicznych parafii oraz organizatorom festynu charytatywnego za zbiórkę pieniędzy, które umożliwiły rozbudowę kaplicy. Dzięki ofiarności społeczeństwa ziemi darłowskiej Kaplica pw. Miłosierdzia Bożego lepiej będzie służyć wszystkim.

- Święcimy dziś szkołę miłości - powiedział bp Edward Dajczak podczas pierwszej Eucharystii w nowym miejscu. Hospicjum to jest takie miejsce, w którym dzieją się dzieła zbawienia w sposób najbardziej wyrazisty, gdzie człowiek dokonuje "przejść" tak bardzo po ludzku niezwykłych. Nie da się tego uczynić bez ludzi obok. To tutaj chorzy i ich rodziny otrzymują bardzo ważny sygnał. Nie jesteście sami w tym trudnym doświadczeniu - mówił biskup w homilii.

Po Mszy św., uczestnicy uroczystości, wśród których byli m.in. starosta sławieński, burmistrz Darłowa, radni oraz liczne grono dzieci ze Szkolnych Kół Caritas, zasadzili cebulki żonkili. Żonkil jest symbolem nadziei na całym świecie. To znak przypominający o ludziach chorych, cierpiących, oczekujących pomocy w najtrudniejszych chwilach życia. Poprzez swą łagodność i delikatność uświadamia wyższe cele istnienia, oznaczając kruchość ludzkiej egzystencji. Kwiat jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy. Coraz więcej osób na całym świecie sadzi swoje żonkile. Dla wielu cebulka jest wspomnieniem bliskich, którzy zbyt wcześnie odeszli.

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl