Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Odsłonięto tablicę w hołdzie darłowskim nauczycielom

Na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego 24 października 2015 z okazji 110 rocznicy utworzenia Związku Nauczycielstwa Polskiego i 70 -lecia Oświaty na Pomorzu Zachodnim odsłonięto tablicę poświęconą pamięci darłowskich nauczycieli szkół i przedszkoli.

Tablicę umieszczono na murze, gdzie już znajdują się tablice upamiętniające kombatantów RP, w pobliżu Pomnika Tysiąclecia Państwa Polskiego.

Wnioskodawcą uczczenia nauczycieli i pracowników oświaty za trud włożony w edukację i wychowanie pokoleń była przewodnicząca oddziałowej sekcji emerytów i rencistów ZNP - Marianna Terczyńska. Tablicę pamiątkową ufundowali burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz i wójt Gminy Darłowo Radosław Głażewski. W uroczystości odsłonięcia i poświęcenia tablicy uczestniczyli: senator RP Piotr Zientarski, starosta - Wojciech Wiśniowski, burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz, wójt gminy Darłowo Radosław Głażewski, przewodnicząca Rady Miejskiej w Darłowie Krystyna Sokolińska, dyrektorzy placówek oświatowych, pedagodzy, członkowie i emeryci Związku Nauczycielstwa Polskiego. Gości oraz pedagogów przybyłych na uroczystość powitała prezes zarządu oddziału ZNP w Darłowie Bożena Ciechanowska.

Na tablicy umieszczono emblemat ZNP i Herb Miasta Darłowa oraz treść: „Pamięci nauczycieli i pracowników oświaty Ziemi Darłowskiej w 110 rocznicę powstania Związku Nauczycielstwa Polskiego i 70 rocznicę oświaty na Pomorzu Zachodnim". 24 października 2015. Tablicę poświęcił franciszkanin o. Piotr. Burmistrz Darłowa podziękował nauczycielom i pracownikom oświaty za ich codzienny trud oraz wkład w edukację i wychowanie dzieci i młodzieży. Tablicę odsłonili Bożena Ciechanowska i Marianna Terczyńska.

Uroczystość poprzedziła msza św. w intencji zmarłych i żyjących nauczycieli odprawiona w kościele parafialnym MB Częstochowskiej w Darłowie przez o. Piotra. Dalsze jubileuszowe uroczystości przebiegały w kinie „Bajka".

 

Leszek Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl