Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Diamentowe gody państwa Aliny i Henryka Guda

W kościele Mariackim w Darłowie 15 października 2015 Alina i Henryk Guda świętowali 60-tą rocznicę ślubu, czyli diamentowe gody. Na uroczystość przybyła najbliższa rodzina i znajomi. Odnowienie przysięgi małżeńskiej miało miejsce przed ołtarzem kościoła MB Częstochowskiej. Z okazji tej wyjątkowej rocznicy kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego w Darłowie złożyła jubilatom życzenia, kwiaty, oraz wręczyła im okolicznościowy dyplom gratulacyjny.  Jubilaci za długoletnie pożycie małżeńskie zostali uhonorowani medalami nadesłanymi z kancelarii prezydenckiej byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Henryk Guda urodził się w czerwcu 1929 r. w woj. Kieleckim, mając 22 lata wstąpił do wojska. Jako żołnierz zawodowy służył w jednostce lotniczej w woj. Lubelskim. Tam poznał swoją przyszłą żonę. Ślub wzięli w 1955 r. w Sobieszynie woj. Lubelskie. Do Darłowa pan Henryk przyjechał w 1962 r. Rok później przyjechała do niego żona z dziećmi. Henryk Guda, jako żołnierz zawodowy służył w JW w Darłówku był mechanikiem samolotów wojskowych, później dowódcą kompanii. W wojsku służył 30 lat na emeryturę odszedł w sierpniu 1981 r. trzy miesiące przed stanem wojennym.

Alina Guda urodziła się w lipcu 1938r. w woj. Lubelskim. Początkowo zajmowała się domem i wychowywaniem dzieci. W 1971 r. podjęła pracę w JW, jako pracownik cywilny na stanowisku księgowej. W czasie stanu wojennego była internowana, źle wspomina ten czas, bez kontaktu z mężem i dziećmi. Na emeryturę odeszła w 1998 r. przepracowała 27 lat w wojsku. Obecnie mieszkają w Darłowie. Państwo Alina i Henryk Guda dochowali się trzech córek, dziewięciu wnuków, a także doczekali się czworo prawnuków, a wkrótce na świat przyjdzie jeszcze dwoje prawnucząt.

Diamentowe Gody, to jubileusz szczególny. Wspólnie przeżyte 60 lat to dowód na istnienie wierności, miłości, wzajemnego zrozumienia oraz istoty związku małżeńskiego. To wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.  Taka wyjątkowa Rocznica ślubu to wzruszająca uroczystość. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem. Diamentowym Jubilatom życzymy dalszych szczęśliwych lat, pełnych zdrowia.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 11/2015

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl