Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Grand Prix Polski o Puchar Burmistrza Darłowa w Wędkarstwie Morskim

 

W niedzielę wieczorem 6 marca 2016 wręczeniem medali, dyplomów, pucharów i nagród rzeczowych zakończyły się zawody Grand Prix Polski o Puchar Burmistrza Darłowa w wędkarstwie morskim z dryfujących łodzi na przynęty sztuczne.

Łowiono głównie dorsze na głębokościach 15-50 metrów z kutrów morskich przystosowanych do wędkarskich połowów ryb bałtyckich na przynęty sztuczne.  Zawody przebiegały w dniach 4-6 marca z dwukrotnym wyjściem w morze.  W zawodach zaliczanych do klasyfikacji Morskiej Grand Prix Polski 2016 udział wzięła elita polskiego wędkarstwa z całego kraju, w liczbie 77 zawodników.  Do Darłówka przybyli wędkarze z: Warszawy, Wrocławia, Poznania, Krakowa, Bydgoszczy Szczecina, Koszalina, Gdańska, Torunia, Jeleniej Góry, Słupska, Nowego Sącza i z innych stron kraju.  Ryby łowiono na pięciu kutrach: " Złota Rybka" , "Henryk Sz " , "Bomik" ," Paweł Sz" , "Pilot 55".  Miejsca na kutrach zajmowano w wyniku losowania. Najszczęśliwszym z kutrów okazał się M/Y Złota Rybka", którego armatorem jest Łukasz Sochoń. Organizatorami pucharowych zawodów byli: burmistrz Darłowa Arkadiusz Klimowicz, koło PZW "Łosoś" w Darłowie, a wspomagał ich ZO PZW w Koszalinie. Patronat medialny objęły „ Wiadomości Darłowskie". Największą rybę zawodów, dorsza - 75 cm złowił aktualny Mistrz Polski Janusz Ciesielski z Poznania. Sędzią głównym zawodów był Tadeusz Przybyś OPZW Koszalin.

Grand Prix i Puchar Burmistrza Darłowa (również wędkarza) zdobył Andrzej Rudnicki - Okręg Mazowiecki PZW. Srebrny medal i puchar wywalczył Jarosław Krasicki - Rebok Gdańsk. Brąz dostał się w ręce Witolda Janiaka - z Siódemki Warszawa Ochota. Kolejne miejsca nagrodzone pucharami zdobyli:
4. Ornat Ryszard - OPZW Szczecin, 5. Czajkowski Radosław - Okręg Mazowiecki PZW, 6. Witek Krzysztof - Krokodyl Wrocław. Nagrodę Fair Play otrzymał Grzegorz Głodek z Bydgoszczy. Nagrodę specjalną prezesa darłowskiego koła PZW „Łosoś Piotra Ebla otrzymał Julian Bernat ze Słupska za zwycięstwo w międzynarodowych zawodach wędkarskich w szwedzkiej Landskronie.                                                                                        Zarówno sędzia główny Tadeusz Przybyś jak i tak znani zawodnicy jak Janusz Ciesielski, czy Mariusz Getka podkreślali wzorową organizację zawodów, sympatyczną atmosferę, oraz wybór łowisk zasobnych w ryby.   Darłowo stolica wędkarstwa morskiego potwierdziła swoją klasę. Warto podkreślić, że połów ryb z pierwszego dnia zawodów przeznaczono na cele charytatywne. Biuro zawodów oraz ceremonie otwarcia i zamknięcia odbywały się w Ośrodku Wczasowym „ Korsarz" w  Darłówku wschodnim blisko basenu portowego. Na zakończenie burmistrz Darłowa zaprosił wszystkich wędkarzy na Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Morskim z dryfujących łodzi na przynęty sztuczne , które odbędą się  w dniach 12 - 15 maja 2016.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 3/2016

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl