Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Skorygowano Strategię Darłowskiej Lokalnej Grupy Rybackiej

Wczoraj 10 marca 2016 w kinie „Bajka" w Darłowie odbyło się Walne Zebranie Członków Darłowskiej Lokalnej Grupy Rybackiej w Dorzeczu Wieprzy, Grabowej i Unieści.

W zebraniu udział wzięło 132 członków i pełnomocników DLGR. Przewodniczącym obrad wybrano burmistrza Polanowa Grzegorza Lipskiego.  Głównym tematem obrad była zmiana w Lokalnej Strategii Rozwoju na lata 2014-2020 w zakresie budżetu. Z uwagi na mniejsze środki, jakimi dysponuje województwo zachodniopomorskie w ramach Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020 (PO Ryby 2014-2020) zmniejszono środki budżetowe na realizację Lokalnej Strategii Rozwoju o 15 procent. Uchwałę podjęto jednomyślnie.

Jak nas informuje  Arkadiusz Klimowicz prezes zarządu DLGR od roku 2016 skupia ona oprócz członków indywidualnych następujące samorządy: Miasto Darłowo, Gmina Darłowo, Gmina i Miasto Sianów, Miasto i Gmina Polanów, Gmina Malechowo, Gmina Postomino.  Jest to Grupa Rybacka, obejmująca obszar 1647 km2, na którym zamieszkuje 68 tys. osób.  DLGR ma największy wskaźnik rybackości na terenie województwa zachodniopomorskiego i w konkursie oprócz innych 7 grup aplikuje o największą sumę 17 milinów złotych. Ponadto podczas obrad uchwalono zmiany w Regulaminie Organizacyjnym Rady Darłowskiej Lokalnej Grupy Rybackiej oraz innych dokumentach organizacyjnych Stowarzyszenia.

Warto wiedzieć, że projekt Programu Operacyjnego "Rybactwo i Morze" na lata 2014-2020 (PO Ryby 2014-2020) zakłada wsparcie finansowe z Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego EFMR dla Polski ponad 531 mln euro, co wraz z wkładem z budżetu krajowego (ok. 179 mln euro) daje ok. 710 mln euro. Oznacza to, że nasz kraj jest w czołówce państw, które otrzymały najwięcej środków - alokacja ta stanowi jedną z 4 najwyższych w Unii Europejskiej. Polska plasuje się tuż za Hiszpanią, Francją i Włochami.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 3/2016

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl