Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Wręczono nagrody w Powiatowym Konkursie Poetyckim Złota Muszla

W piątek 18 marca 2016 w kinie "Bajka" w Darłowie odbył się s Finał Konkursu Poezji Morskiej „Złota Muszla 2016". Już po raz 13. uzdolniona literacko młodzież z terenu powiatu sławieńskiego odkryła piękno naszej Małej Ojczyzny i Morza Bałtyckiego.

Organizatorami konkursu i propagatorami poezji w naszym regionie są: Adela Janiczak, Angelika Kuriata i Małgorzata Brzozowska z Miejskiego Gimnazjum im. S. Dulewicza w Darłowie. W tegorocznym konkursie wzięło udział 71 uczniów z 9 gimnazjów powiatu sławieńskiego: z Zespołu Szkół w Postominie, Zespołu Szkół we Wrześnicy, Gimnazjum Miejskiego nr 1 w Sławnie, Zespołu Szkół Społecznych STO w Darłówku, Zespołu Szkół w Pieszczu, Zespołu Szkół w Sławsku, Zespołu Szkół Społecznych w Słowinie, ze Społecznego Gimnazjum w Korlinie oraz z Miejskiego Gimnazjum im. Stanisława Dulewicza w Darłowie. Uczestnicy napisali 80 wierszy. Jury w składzie: Mariola Andrys-Apanaszczyk, Mariola Kowalczyk, Urszula Musielewicz i Bogusław Janiczak nagrodziło „Złotą Muszlą" Julię Kowalik z Zespołu Szkół Społecznych w Słowinie za wiersze pt. „Jesteś falą...' i „Bez powrotu". „Srebrną Muszlę" otrzymała Marika Karpała z Miejskiego Gimnazjum w Darłowie za wiersz pt. „My nastolatki". „Brązową Muszlę" wręczono Karolinie Berlińskiej z Zespołu Szkół w Sławsku za utwór poetycki pt. „Ktoś powiedział... Miasto Króla Eryka". Jury konkursu przyznało wyróżnień. Otrzymali je następujący gimnazjaliści: Wiktoria Drop z ZS we Wrześnicy, Patrycja Pawłowska z ZS w Pieszczu, Aleksandra Skotarczyk z ZS w Postominie, Mateusz Knap z ZS w Sławsku, Zuzanna Czerpak z ZSS w Darłówku, Julia Kwiatek z gimnazjum Miejskiego w Sławnie, Roksana Synakiewicz i Gaja Ciężkowska obie z MG w Darłowie, Wiktoria Czernikowska ze SG w Korlinie. Wszystkie nagrodzone i wyróżnione wiersze wydano drukiem i opatrzono ilustracjami w 16 stronicowym tomiku wierszy. Czytanie nagrodzonych utworów poetyckich, podsumowanie konkursu i wręczenie nagród odbyło się na korabiu o nazwie „Złota muszla" Uroczystość zaszczycił bóg Morza Neptun z małżonką, który poprzez ceremonię Chrztu Morskiego mianował nowicjuszy wilkami morskimi.

Znakomita oprawa artystyczna Dariusza Chimko i popisy Darłowskiego Studia Taneczno - Wokalnego REVOLTADE oraz Chóru szkolnego dodały blasku części artystycznej doskonale dopasowanej do charakteru konkursu. Niewątpliwie trzynaście przeprowadzonych konkursów przyczyniło sie nie tylko do pomnożenia dorobku liryki morskiej, ale również do upowszechnienia twórczości poetyckiej wśród młodzieży i wyłoniło również wiele talentów.

Organizatorzy dziękują serdecznie Zarządowi Portu Morskiego w Darłowie, który objął honorowym patronatem konkurs, uczestnikom konkursu i opiekunom początkujących poetów oraz występującym gimnazjalistom.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 3/2016

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl