Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Rusza przebudowa drogi 203 na odcinku Darłowo - Dąbki

W sali konferencyjnej darłowskiego ratusza 21 marca 2016 podpisano umowę pomiędzy  Zachodniopomorskim Zarządem Dróg Wojewódzkich  a wykonawcą, jakim jest konsorcjum firm Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A Toruń oraz partner: WANT Sp. z o.o. z Tczewa w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej nr 203 na odcinku Darłowo - Dąbki.

Umowę podpisano w obecności wicemarszałka woj. zachodniopomorskiego Tomasza Sobieraja, starosty powiatu sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego, burmistrza Darłowa Arkadiusza Klimowicza, wójta gminy Darłowo Radosława Głażewskiego i senatora RP Piotra Zientarskiego. Trzeci etap przebudowy drogi łączącej Koszalin z Darłowem realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-20. O dokończenie przebudowy  trzeciego odcinka drogi wojewódzkiej nr 203 skutecznie zabiegał burmistrz miasta Darłowo. Dobra współpraca między ZZDW i Urzędem Marszałkowskim  a miastem Darłowo przyniesie wymierne korzyści dla naszego miasta i gminy oraz turystów. Poprawi się komfort przejazdu, zwiększy się bezpieczeństwo a sama komunikacja z Darłowem będzie na przysłowiową szóstkę. Przebudowa  8,1-kilometrowego odcinka drogi nr 203 z Dąbek do Darłowa, obejmuje wzmocnienie konstrukcji i poszerzenie jezdni do 7 m, budowę czterech nowych mostów, kanalizacji deszczowej w miejscowościach: Dąbki, Bobolin i Żukowo Morskie oraz ścieżki rowerowej na całym przebudowywanym odcinku. Ścieżka rowerowa o zmiennej szerokości od 1,5 do 2 metrów w większości posiadać będzie nawierzchnię asfaltową. Trasa dla rowerzystów będzie zmieniała kierunek ze strony lewej na prawą i odwrotnie. Elementami zwiększającymi bezpieczeństwo ruchu i uspokajającymi ruch będą wyspy spowalniające. Roboty budowlane obejmą też przebudowę linii energetycznych i telekomunikacyjnych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz niezbędnych zabezpieczeń dla pieszych i pojazdów.

Wykonawcy robót budowlanych zostali zobowiązani do nie prowadzenia jakichkolwiek prac w miejscowości Dąbki w sezonie letnim tj. od 01.07.2016 do 30.08.2016, zaś na odcinku Dąbki - Darłowo muszą zapewnić prowadzenie ich w sposób zapewniający płynność i bezpieczeństwo ruchu.  Przekazanie placu budowy nastąpi za tydzień.  Zakończenie prac planowane jest 15 czerwca 2017. Ta inwestycja sprawi, że miasto i gmina Darłowo połączone zostaną nowoczesną i bezpieczną infrastrukturą drogową i ścieżką rowerową, co niewątpliwie przyczyni się do większego zainteresowania turystów ziemią darłowską. Cena za realizację inwestycji to: 31 392 899,71 zł. Jednocześnie Wykonawca udzielił 84 miesiące czyli 7 lat  gwarancji na wykonane roboty budowlane.

Zakres robót budowlanych obejmuje m.in.: wycinkę drzew i krzewów kolidujących z projektowaną inwestycją, wykonanie robót rozbiórkowych, wykonanie robót nawierzchniowych na drodze wojewódzkiej (wykonanie nakładki wzmacniająco-wyrównawczej i warstwy ścieralnej), wykonanie pełnej konstrukcji na poszerzeniach, budowę ścieżek rowerowych, ciągów pieszo - rowerowych, chodników, zatok autobusowych, budowę elementów spowalniających ruch, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę lub remont istniejących zjazdów, rozbiórkę i budowę nowego mostu M8, M9, M10 i M11, przebudowę linii energetycznych, przebudowę linii telekomunikacyjnych, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego, wykonanie niezbędnych zabezpieczeń dla pieszych i pojazdów.  Warto wiedzieć, że w inwestycji gmina Darłowo partycypuje sumą 1,5 mln zł. Również miasto Darłowo zamówiło wykonanie dokumentacji technicznej na dalszy odcinek drogi 203 na odcinku od planowanego ronda na ul. O. D. Tynieckiego i Jana Pawła II do drogi biegnącej do Cisowa. Wicemarszałek woj. zach. Tomasz Sobieraj obiecał, że przebudowa drogi wojewódzkiej 203 na odcinku Darłowo - Postomino do granic województwa będzie kontynuowana w latach 2018-2020

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 3/2016

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl