Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Ulica O. Damiana Tynieckiego

Miasto sfinansowało opracowanie projektu wykonawczego przebudowy ulicy o. D. Tynieckiego

Firma WB -DROGI z Koszalina kosztem 135 tys. złotych opracowała projekt wykonawczy Przebudowy ulicy O. Damiana Tynieckiego (droga wojewódzka nr 203) od skrzyżowania z al. Jana Pawła II do granicy miasta (w miejscu odejścia drogi na Cisowo) na długości 1833 metry.

Ulica O. Damiana Tynieckiego jest główną drogą tranzytową w kierunku Ustki.   Asfaltowa droga z licznymi spękaniami i nieutwardzonym poboczem ma szerokość 5-6 m, co uniemożliwia właściwe wymijanie się szerszych samochodów i autokarów.

Na skrzyżowaniu ulicy O. Damiana Tynieckiego z al. Jana Pawła II i ul. Emilii Plater zaprojektowano rondo o średnicy wewnętrznej 20 m. Jezdnia na rondzie będzie miała szerokość 6m. Szerokość drogi od ronda do ul. Pułaskiego wyniesie 6,5 m i dalej do końca 7 m. Wzdłuż drogi po lewej stronie na całej długości zaprojektowano asfaltową ścieżkę rowerową o szerokości 2,5-2,6 m.   Aby przyspieszyć budowę tej ważnej, a kiepskiej drogi miasto sfinansowało opracowanie dokumentacji. Ponieważ jest to droga wojewódzka jej budową musi się zająć Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Koszt tej inwestycji szacuje się na około 9 mln złotych.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2016

Ulica O. Damiana TynieckiegoUlica O. Damiana TynieckiegoUlica O. Damiana TynieckiegoUlica O. Damiana TynieckiegoUlica O. Damiana Tynieckiego

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl