Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

W Darłowie debatowano o turystyce i mediach

Przez dwa dni 19 i 20 sierpnia 2016 w Terminalu Pasażerskim w Darłowie obradowała już po raz piąty konferencja „Media a Turystyka Debata" organizowana przez Darłowską Lokalną Organizację Turystyczną w Dorzeczu Wieprzy i Grabowej.

Patronat nad konferencją objęli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna, Starostwo Powiatowe w Sławnie i Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna. W debacie uczestniczyli przedstawiciele Polskiej Organizacji Turystycznej, Regionalnych oraz Lokalnych Organizacji Turystycznych, jednostek samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych, mediów, uczelni wyższych oraz branży turystycznej. W konferencji wziął udział Wiceminister Sportu i Turystyki, odpowiedzialny za naszą branżę - Dawid Lasek, Prezydent Miasta Słupska - Robert Biedroń oraz gospodarz powiatu Starosta Sławieński - Wojciech Wiśniowski, który otwierając tegoroczną edycję konferencji poprosił zebranych o minutę ciszy ku pamięci zmarłego kilka dni temu Wojewodzie Zachodniopomorskim Piotrze Jani.
Moderatorem pierwszej części obrad była dr Katarzyna Mysiak z Akademii Pomorskiej w Gdyni.  Po prezentacji uczestników dyskutowano o stosunkach, jakie łączą media z branżą turystyczną oraz stawiano diagnozę obecnego stanu turystyki. Tematem wiodącym w tym roku były media społecznościowe.  Padło kilka wniosków i uwag zarówno pod adresem rządowym, jak i na temat współpracy międzybranżowej dotyczącej rozwoju turystyki. Postulowano m.in. o pilne wybudowanie nadmorskiej drogi szybkiego ruchu i wznowienia bezwizowej wymiany turystycznej z Obwodem Kaliningradzkim. Spore zaciekawienie wywołało przedstawienie wyników ankiety badającej wypowiedzi 123 wczasowiczów oceniających swój pobyt w Darłowie w sezonie letnim w roku ubiegłym.  Przytłaczająca większość turystów wypowiadała się dobrze i bardzo dobrze o darłowskim kurorcie.  Dyskutanci podkreślali rolę mediów zwłaszcza społecznosciowych, gdy chodzi o promowanie i zachęcanie do turystyki. Szerzej na ten temat wypowiadali się m.in. Krystyna Hartenberger-Pater, prezes Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej w Gdańsku i Robert Biedroń -prezydent miasta Słupska. Moderatorem drugiej części debaty był Jacek Janowski- wicedyrektor Departamentu Produktu Turystycznego i Współpracy Regionalnej z Polskiej Organizacji Turystycznej. W ramach debaty odbyły się warsztaty z ministrem Dawidem Laskiem na temat przyszłości i planów w turystyce.   Podkreślano konieczność nawiązania szerszej współpracy turystycznej z krajami położonymi w basenie Bałtyku, przygotowania specjalnej oferty dla seniorów oraz wdrożenia nowoczesnych narzędzi marketingowych w prezentacji oferty turystycznej. Uczestnicy debaty serdecznie dziękowali prezesowi Darlotu - Jarosławowi Lichacemu za perfekcyjne przygotowanie konferencji.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2016

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl