Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Dobrze przygotowane Publiczne Przedszkole oczekuje na dzieci

W nowym roku przedszkolnym 2016/2017 do 7 oddziałów samorządowego Przedszkola nr 2 im. J. Porazińskiej uczęszczać będzie 163 dzieci, w tym 119 na 10 godzin i 44 na 5 godz.

Otaczać opieką, uczyć i przysposabiać do szkoły i życia będzie ich 18 nauczycieli o wysokich kwalifikacjach i dużym doświadczeniu. Kadra pedagogiczna systematycznie podnosi kwalifikacje i umiejętności do pracy z dziećmi. Wspomagać ją będzie 13 pracowników obsługi i administracji. Jak informuje nas dyrektorka Przedszkola - Grażyna Dulewicz w nowym roku przedszkolnym będzie realizowany program edukacji przedszkolnej Małgorzaty Kwaśniewskiej i Wiesławy Żaby - Żabińskiej „Nasze przedszkole". Ponadto w ramach zadań wychowawczo - dydaktycznych będą realizowane inne autorskie sprawdzone programy. Niezależnie od zajęć programowych planuje się przeprowadzanie następujących zajęć dodatkowych: logopedyczne i religia opłacane przez Urząd Miasta, oraz zajęcia rytmiczno - taneczne, teatralno - artystyczne, kulinarne i plastyczno - techniczne prowadzone przez nauczycieli wg własnych kompetencji. Podobnie jak w innych latach organizowane będą:

Dzień Przedszkolaka; Pasowanie na Przedszkolaka; Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka; Dzień Pluszowego Misia; Andrzejki; Mikołajki; Wigilia i Jasełka; Dzień Babci i Dziadka; „Bal karnawałowy"; Międzynarodowy Dzień Ziemi;

Dzień Postaci z bajek i książek dla dzieci; Dzień Dobrych Uczynków;

Dzień Mamy i Taty; Urodziny Przedszkola - Piknik Rodzinny; Dzień Dziecka;

Uroczyste pożegnanie starszaków, a także udział w imprezach ogólno miejskich.

W roku szkolnym 2015/2016 przedszkole pozyskało darowizny od rodziców, MPGK w Darłowie oraz jednostki nadrzędnej - Miasta Darłowa na ogólną wartość kwotę 9.672,76 zł.  Dzięki temu zakupiono nowe zabawki i pomoce dydaktyczne. Ponadto jednostka otrzymała używany zestaw komputerowy, trzy radioodtwarzacze oraz deski heblowane do odnowienia piaskownic. Użyteczny prezent przekazała przedszkolu rada rodziców.  Jest nim nowy głośnomówiący system Interkom zamontowany w sześciu salach edukacyjnych.    Usprawnia on wymianę informacji i zwiększa bezpieczeństwo dzieci.  W ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2016 przedszkolny plac zabaw wzbogacono w sierpniu br. o 9 nowych urządzeń zabawowych o wartości 34 tys. złotych.   Z przedstawionych informacji i oglądu przedszkola wynika jednoznacznie, że ta oświatowa placówka jest bardzo dobrze przygotowana do nowego roku szkolnego.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2016

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl