Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Wspaniały darłowski bal charytatywny

Na 11. balu charytatywnym  na rzecz darłowskiego hospicjum bawiło się blisko  150 osób. Tym razem bal zorganizowała   utworzona  w roku ubiegłym Fundacja Charytatywna  „Morze Miłości". Łączny dochód z licytacji darów i sprzedaży cegiełek wyniósł 57.900 złotych.

Jedenasty  Bal Charytatywny na rzecz Domu Hospicyjno-Opiekuńczego Caritas im. Biskupa Czesława Domina w Darłowie odbył się 4  lutego 2017 w Hotelu Lidia Spa & Wellness w Darłówku Zachodnim o. Na poprzednich dziesięciu balach zebrano łącznie 850 tysięcy złotych.   Tegoroczny dobroczynny bal otworzyła Joanna Klimowicz - prezes Fundacji Charytatywnej „Morze Miłości", przedstawiając  osoby wchodzące w skład jej zarządu i rady. Są to: , wiceprezes -Danuta Woźniak, wiceprezes ks. Krzysztof  Sendecki -dyrektor Hospicjum im. Bpa Czesława Domina  w Darłowie, skarbnik - Czesław Woźniak, przewodniczący Rady Fundacji O. Damian Basarab , członkowie: Danuta Puczyńska i Agnieszka Lupke. Jednocześnie gorąco dziękowała wszystkim sponsorom 11.balu. Fundacja  prowadzi szereg akcji charytatywnych. O szczytnych celach darłowskiej fundacji takich jak np. działalność charytatywna w zakresie rozwoju opieki paliatywno-hospicyjnej nad chorymi oraz opieka nad rodzinami i bliskimi osób terminalnie chorych oraz o cennym wspieraniu od momentu budowy hospicjum po wyposażenie  i prowadzenie mówili biskup pomocniczy diecezji koszalińsko - kołobrzeskiej  Krzysztof Włodarczyk (rodem z pobliskiego Rusinowa) i ks. Tomasz Roda, dyrektor  diecezjalnego Caritas. Dzięki staraniom  darłowskiego hospicjum otrzyma ono unijną dotacje na rozbudowę w kwocie ok. 1,3 mln złotych Podobnie jak co roku organizatorzy 11. balu  uhonorowali   kilka osób w podziękowaniu za wieloletnią pomoc, propagowanie  i wsparcie  wręczając szklane statuetki.  Z rąk  Joanny Klimowicz tegoroczne wyróżnienia otrzymali:   Mieczysław Siwiec redaktor Obserwatora Lokalnego, Rafał Nagórski redaktor w Glosie Koszalińskim, sławieński starosta Wojciech Wiśniowski,  Krzysztof  i Patrycja Walkow, Leszek Walkiewicz redaktor i fotoreporter „Wiadomości Darłowskich"  Urszula i Ryszard Lampka właściciele Ośrodka Wczasowego „Wodnik".

Najjaśniejszą Gwiazdą wieczoru był aktor i piosenkarz Jacek Wójcicki, który zabrał wszystkich uczestników balu w muzyczną podróż po Europie. Prowadził  konferansjerkę i licytacje dziennikarz radiowy - Robert Bochenko. Przez całą noc grał dla balowiczów zespół muzyczny RonBand.

Oto najwyższe kwoty  jakie uzyskano z licytacji za poszczególne dary. Obraz Petera Keil podarowany przez Agnieszkę i Leszka Klin - 8100 złotych. Jeden Dzień jazdy Corvettą plus obiad - podarowany prze Marka i Mariolę Wojniusz - 4000 zł. Obraz od Biskupa Edwarda Dajczaka -3200  zł. Pióro i długopis z grawerem od Biskupa Włodarczyka  - 3000 zł. Statek z ości od burmistrza Arkadiusza Klimowicza - 2000 zł. Ikona od Ministra Prowincjalnego  O. Jana Maciejowskiego - 2500 zł. Kosz od Patrycji Walków 2500 zł. Piłka Skra Bełchatów od Andrzeja Mączki 3000zł.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 2/2017

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl