Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Złote Gody państwa Lipskich

W gabinecie  Arkadiusza Klimowicza burmistrza Darłowa14 lutego 2017 odbyła się miła uroczystość pięćdziesięciolecia małżeństwa  Heleny i Stanisława Lipskich. Burmistrz uhonorował jubileuszowa parę Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanym przez Prezydenta RP.

Helena Lipska z domu Pancewicz urodziła się w roku 1946 w miejscowości Planty kolo Grodna.  W Darłowie pracowała początkowo przez dwa lata,  jako sekretarka  w szkole. Następnie przez 28 lat w księgowości  w  Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska.   Od roku 1996  jest na emeryturze. Stanisław Lipski urodził się w roku 1942  w miejscowości Torzewo  w województwie kujawsko- pomorskim.  Początkowo pracował w PPi UR „Kuter" , potem przez 7 lat w PBRol w Sławnie. Od roku 1972 przez 28 lat kierował Miejską Gazownią w Darłowie. Za solidną wieloletnią pracę został odznaczony brązowym i srebrnym Krzyżem Zasługi dla Górnictwa i Naftowego i Gazownictwa. Po 42 latach pracy od 2001 r. jest na emeryturze. Pan Stanisław pasjonuje się uprawą i pielęgnowaniem ogrodu oraz  robieniem win i nalewek. Jubilaci poznali się  w Liceum Ogólnokształcącym w Darłowie w szkole wieczorowej. Pani Helenka miała wówczas 16 lat, a Stanisław 20. Po maturze  zawarli ślub w Darłowie 8 października 1966 roku.  Po dwóch latach urodził się syn Kamil, a po sześciu latach córka Magdalena.  Państwo Lipscy dochowali się dwojga dzieci, trojga wnuków i dwoje prawnuków.
Złote Gody, to jubileusz szczególny. Wspólnie przeżyte 50 lat to dowód na istnienie wierności, miłości, wzajemnego zrozumienia oraz istoty związku małżeńskiego. To wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Taka rocznica ślubu to wzruszająca uroczystość. Ożywają wspomnienia, wracają chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem. W trakcie uroczystości nie zabrakło kwiatów, życzeń, gratulacji i szampana. Złotym Jubilatom życzymy dalszych szczęśliwych lat życia.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 2/2017

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl