Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Darłowski kurort gotowy na przyjęcie turystów i wczasowiczów

Zarówno na wschodniej, jak i zachodniej plaży w Darłówku zostały już zorganizowane strzeżone kąpieliska.  Na strzeżonych plażach znajdować się będzie pięć stanowisk ratowniczych wszędzie po trzech ratowników. Przy pięciu przejściach na plaże czynne są już toalety.

W ramach doposażenia darłowskich służb ratowniczych i podniesienia bezpieczeństwa na kąpielisku morskim miasto Darłowo zakupiło sprzęt ratowniczy o wartości blisko 100 tys. złotych. Jest nim skuter ratowniczy marki SEA-DOO SAR, deska ratunkowa i przyczepa do transportu skutera. Zapewnią one przede wszystkim bardzo szybkie dotarcie do poszkodowanej osoby, oraz bezpieczne i bezproblemowe podjęcie akcji ratowniczej.

Mając na uwadze likwidację barier architektonicznych dla osób niepełnosprawnych rozłożone zostaną na dwóch przejściach plażę (hydrobudowa i patelnia) specjalne chodniki umożliwiające swobodne dotarcie nad morze osobom poruszającym się na wózkach.

W trosce o życie i bezpieczeństwo odpoczywających nad morzem w Darłowie w końcu maja na nadmorskiej plaży odbyły się wspólne ćwiczenia koordynacyjne służb ratowniczych.  Miały one na celu dopracowanie metody dowodzenia i współdziałania służb w zakresie zwiększenia bezpieczeństwa wypoczywających nad morzem w Darłowie i jego okolicach. Wzięły w nich udział zespoły ratowników wodnych: WOPR, SAR, BSR, Straż Pożarnej i Policji.

Na plaży wschodniej obok boiska do plażowej siatkówki i piłki nożnej urządzono Street Workout Park do ćwiczeń kalistenicznych. Są to urządzenia do ćwiczeń siłowych i sprawnościowych jak np.: drabinki, poręcze, drążki umocowane na piasku. W pobliżu funkcjonują również siłownie wyposażone w liczne urządzenia do rekreacji i podtrzymania kondycji.

Doceniając walory darłowskiego kurortu i plaży decyzją Międzynarodowego Jury w Kopenhadze Kąpielisko Darłówko Zachodnie otrzymało Błękitną Flagę na sezon 2017 r.  Błękitna Flaga jest programem służącym promowaniu ekologii, ochrony środowiska oraz zrównoważonego rozwoju w miejscowościach nadmorskich, w otoczeniu kąpielisk i przystani jachtowych. Przyznając to międzynarodowe wyróżnienie Jury oceniło kąpielisko biorąc pod uwagę przede wszystkim: jakość wody, zarządzanie środowiskowe, bezpieczeństwo oraz edukację ekologiczną.

W tym roku Darłowo włączyło się do internetowej aplikacji pod nazwą „OD BAŁTYKU PO KASZUBY". Jest to baza ponad 100 tras turystycznych znajdujących się na terenie województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Aplikacja umożliwia przeglądanie tras turystycznych na jednej mapie, w tym trasy piesze, rowerowe, kajakowe, narciarskie, konne oraz Nordic Walking. Do każdej trasy dołączono ciekawe obiekty, w tym miejsca krajoznawcze, przyrodnicze, gastronomiczne, noclegowe oraz inne atrakcje turystyczne. Dodatkowo aplikacja za pomocą wbudowanej nawigacji poprowadzi nas po trasie lub wskaże dojazd do początku trasy lub poszczególnych obiektów. Nawigacja będzie pilnowała naszego położenia na trasie i poinformuje, gdy z niej zboczymy. Dzięki aplikacji dowiesz się również o najważniejszych wydarzeniach z okolicy.

Dbając o komfort odpoczynku osób odpoczywających w Darłowie przygotowaliśmy bogaty program w wydarzenia kulturalne i sportowe, ale o tym napiszemy osobno.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2017

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl