Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Wielka uczta muzyczna rozpoczęła w Darłowie 7. Festiwal Media i Sztuka

Oficjalnego otwarcia tegorocznego  Festiwalu Media i Sztuka 13 lipca 2017  dokonali Elżbieta Karlińska  zastępca burmistrza Darłowa i starostwa sławieński Wojciech Wiśniowski.

Koncertem Orkiestry Filharmonii Koszalińskiej im. Stanisława Moniuszki w namiocie na plaży wschodniej w Darłówku zainaugurowano siódmy  Festiwal Media i Sztuka.  Rozrywkowym koncertem dyrygował  znakomity Ruben Silva, a śpiewał solista Opery Karkowskiej wybitny tenor Adam Sobierajski. Konferansjerkę poprowadzili Arkadiusz Sip dyrektor Darłowskiego Ośrodka Kultury im. L. Tyrmanda  i Andrzej Zborowski.  Trzema bisami i owacjami na stojąco zakończyła się ta wielka uczta muzyczna. Po zakończeniu  koncertu miało mieć miejsce spotkanie z byłym prezydentem RP, legendą „Solidarności" i Honorowym Obywatelem Miasta Darłowa Lechem Wałęsą. Z przyczyn niezależnych od organizatora, z powodu  pobytu w szpitalu, Laureat Nagrody Nobla Lech Wałęsa nie mógł uczestniczyć w spotkaniu. Wieczorem w  hali festiwalowej doszło do spotkania  z synem byłego prezydenta Jarosławem Wałęsą politykiem, posłem na Sejm  V i VI kadencji (2005-2009), posłem w Parlamencie Europejskim VII i VIII kadencji. Spotkanie poprowadził znany dziennikarz  Cezary Łazarewicz.

Równolegle w kinie „Bajka" miało miejsce wspomnieniowe spotkanie o Wojciechu Młynarskim  przygotowane przez Teresę Drozda - dziennikarkę Programu Trzeciego Polskiego Radia, która prowadzi autorskie audycje kulturalne. Teresa Drozda dotarła  do najstarszych  nagrań i mało znanych tekstów Wojciecha Młynarskiego. Uczestnicy spotkania poznali początki błyskotliwej kariery poety i autora tekstów literackich piosenek oraz ich wykonawcy w klubie „Hybrydy". Niewiele osób wiedziało, że satyryk i artysta kabaretowy oraz reżyser Wojciech Młynarski pisał libretta do operetek, stworzył cykl Porady sercowe  w TVP tworząc niezrównane teksty słynnych piosenek, był również autorem przekładów musicalowych utworów. Jego autorskie recitale na długo pozostaną w naszej pamięci.  Dziennikarka przeplatała swoje wypowiedzi unikalnymi nagraniami  radiowymi.                Po spotkaniu odbył sie koncert zatytułowany „Wojciech Młynarski -Piosenka  to forma magiczna". Wykonawcami piosenek byli artyści: Magdalena Smalary, Anna Sroka-Hryń, Hanna Szleszyńska, Jakub Gąsowski, Jacek Bończyk, Arkadiusz Brykalski. Tym niewątpliwie ważnym wydarzeniem muzyczno- poetyckim, które zgromadziło nadkomplet widzów kierowała  Aldona  Krasucka -pianistka, pedagog wokalny i realizatorka spektakli muzycznych. Ze znawstwem i niedoścignionym dowcipem koncert poprowadził Michał Ogórek dziennikarz prasowy i telewizyjny.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2017

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl