Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Podsumowano działalność Stowarzyszenia Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Darłowie

Jak nas poinformowała przewodnicząca Stowarzyszenia - Józefa Stańczak niedawno  w gościnnym Ośrodku Wypoczynkowym ''KORSARZ''  w Darłówku odbyło się Walne Zgromadzenie sprawozdawczo-wyborcze Stowarzyszenia Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Darłowie. Zebraniu przewodniczył Eugeniusz Trzpis, a sprawozdanie z działalności Stowarzyszenia za ostatni rok pracy przedstawiła przewodnicząca Zarządu Józefa Stańczak.  Do najważniejszych wykonanych przez Stowarzyszenie projektów należy wymienić: zorganizowanie i otwarcie  z okazji 60-lecia szkoły Galerii Portretów Dyrektorów 1956-2016 [zdjęcie w załączeniu] oraz  pomoc w organizowaniu jubileuszowego „Balu po... maturalnego" i „Pikniku absolwentów". Poza tym takie zadania jak integrowanie środowiska byłych nauczycieli  i uczniów, kultywowanie pamięci, prowadzenie kroniki, itp. zostały zrealizowane.

Zarządowi Stowarzyszenia zostało udzielone absolutorium i wybrano nowy Zarząd  w składzie: Józefa Stańczak - przewodnicząca, Małgorzata Surdel - zastępca, Irena Trzpis - sekretarz, Stanisława Wielocha - skarbnik, Renata Szymańska - członek. Podkreślić należy, że poprzedni Zarząd pracował przez 5 kadencji. Z pełnienia funkcji  sekretarza zrezygnowała  Maria Pancewicz. Dziękujemy za wieloletnią pracę!

W przedstawionym na kolejny rok planie pracy zostały ujęte nowe zadania, m.in.: obchody 15-lecia Stowarzyszenia, benefis profesor. Brygidy Jerzewskiej, dalsze losy  nagrodzonych  przez Stowarzyszenie  absolwentów szkoły.

Spotkania członków Stowarzyszenia mają niepowtarzalny charakter, przepełnione są bardzo pozytywnymi emocjami, wzruszeniami, wspomnieniami. O szkole i nauczycielach  z tamtych lat tak pięknie pisali do nas honorowi członkowie Stowarzyszenia: prof. Stanisław Flejterski i prof. Janusz Czebreszuk. W liście  prof. Janusz Czebreszuk napisał: ''Mam ogromny sentyment do mojej szkoły. Z moją szkołą i z moim miastem czuję cały czas bardzo silny związek. DARŁOWA przecież nic nie zastąpi...'' Z kolei  prof. Stanisław Flejterski bardzo ciepło wspomina nasz ''ogólniak'' , dyrektorów: Andrzeja Gustawa Cichockiego i Zbigniewa Stańczaka, oraz nauczycieli: prof. Eugenię i Stanisława Huzarków, prof. Urszulę Bartz, prof. Jerzego Webera, prof. Antoniego Nagrabeckiego a w swojej najnowszej książce ''Alfabet SF. Pomiędzy sacrum  i profanum'' napisał: ''Wszyscy pamiętamy, że mieliśmy wówczas świetnych nauczycieli. Byli wymagający, a zarazem cierpliwi, przekazywali nam ówczesną wiedzę, uczyli szacunku do pracy i tolerancji wobec innych ludzi. Dziękujemy Im za to.''    I my dziękujemy za ciepłe słowa i życzymy aktualnym nauczycielom i uczniom naszego Liceum aby ich wzajemne relacje były równie wzruszające i piękne. Nowej pani dyrektor Joannie Witkowskiej składamy GRATULACJE i życzenia pomyślności w tworzeniu nowoczesnej szkoły, satysfakcji z pracy oraz wspaniałych wzajemnych relacji ze Stowarzyszeniem Przyjaciół LO.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2017

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl