Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Złote gody państwa Niegodów

W sali konferencyjnej darłowskiego ratusza 26 lipca 2017 odbyły się uroczystość „Złotych Godow" państwa Krystyny i Jana Niegodów. W imieniu Prezydenta RP  Andrzeja Dudy, Arkadiusz Klimowicz burmistrz Darłowa uhonorował jubilatów Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Jan Niegoda syn Michała i Katarzyny urodził się w roku 1943 w Jagodzinie na Wołyniu. Obecnie nazwa wsi Jagodzin - funkcjonuje w postaci nazwy polsko -ukraińskiego przejścia granicznego (drogowego i kolejowego) Dorohusk-Jagodzin. Jan Niegoda w roku 1947 wraz z rodzicami przyjechał na Ziemie Odzyskane do miejscowości Porzecze. Do Szkoły Podstawowej  uczęszczał w Jeżycach. Po szkole pomagał rodzicom w gospodarstwie. Pierwszą pracę rozpoczął w Przedsiębiorstwie Połowów Usług Rybackich, na przyuczeniu do zawodu montera silników okrętowych. W roku 1963 poszedł do wojska. Po ukończeniu służby wojskowej   podjął pracę w Rejonowym  Przedsiębiorstwie Melioracyjnym w Sławnie, jako operator koparki. Panią Krystynę Cyga poznał na zabawie wiejskiej w Przystawach  i po półtorarocznym narzeczeństwie wzięli ze sobą ślub 27 kwietnia 1967 roku. Początkowo młodzi mieszkali u rodziców pana młodego w Przystawach. W roku 1972 otrzymali w Darłowie mieszkanie w bloku  i do niego  się wprowadzili.  Tam urodziło im się troje dzieci: dwóch synów Marek i Jacek i córka Monika. Jubilaci doczekali się dwojga wnuków  Gabrysi i Dominika. W latach siedemdziesiątych XX wieku Jan Niegoda zmienił pracę i zatrudnił się w koszalińskim przedsiębiorstwie „Instal", gdzie pracował do roku 1993, a następnie jako kierowca TIRów.  Emeryturę otrzymał w roku 2003.                                                                                              Katarzyna Niegoda  córka  Wojciecha i Franciszki z domu  Cyga urodziła się w roku 1948 w Przystawach i tam chodziła do szkoły. Jej rodzice  przyjechali z miejscowości Zdżary w gminie Bolesławiec do Przystaw w roku 1947 i tam objęli gospodarstwo rolne. Po odchowaniu dzieci w latach osiemdziesiątych podjęła pracę w przetwórni ryb PPiUR „Kuter".  Jubilaci cenią sobie rekreację na własnej działce i grilla.

Na uroczystość Złotych Godów do ratusza przybyła liczna rodzina. Gratulacjom i życzeniom nie było końca.  Złote Gody, to jubileusz szczególny. Wspólnie przeżyte 50 lat to dowód na istnienie wierności, miłości, wzajemnego zrozumienia oraz istoty związku małżeńskiego. To wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie. Rocznica ślubu to wzruszająca uroczystość. Ożyły wspomnienia, wróciły  chwile i obrazy mieniące się swoistym blaskiem. Złotym Jubilatom życzymy dalszych szczęśliwych lat, pełnych zdrowia.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2017

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl