Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Będą pieniądze na budowę kładki przyrodniczej Darłówku

Burmistrz Darłowa -Arkadiusz Klimowicz  w końcu lutego 2017 złożył do Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie wniosek aplikacyjny o dofinansowanie zadania: Budowa kładki przyrodniczej na wydmie zachodniej w Darłowie.

Propozycja projektu do realizacji została zgłoszona w ramach naboru konkursu dla działania 4.9 Rozwój zasobów endogenicznych - infrastruktura turystyki aktywnej będącej produktem turystycznym, służącego realizacji celów Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020. Ażurowa  kładka na palach  zostanie wybudowana na długości ok.  600 metrów. Początek od przejścia na plażę przy ulicy Sosnowej, które również zostanie przebudowane,  do terenu dawanej Hydrogeobudowy - przejście w ciągu ulicy Dorszowej. Na jej trasie znajdować się będą  dwie platformy widokowe oraz dwa miejsca do podziwiania i utrwalania w obiektywie widoków w trakcie spacerów. W miejscach widokowych zamontowane zostaną szklane osłony.  Całość konstrukcji zaprojektowana została z drewna syntetycznego, szerokość kładki to 2,25m.  Wysokość na wydmą ok. 1 metra.  Kładka będzie omijać drzewa i chronione rośliny. Cała trasa podświetlona zostanie punktowo oprawami z źródłem światła LED. Na kładce będą również rozmieszczone ławki i kosze i dwie lunety. Na początku i na końcu trasy zamontowane zostaną info-kioski, które będą informować turystów i spacerowiczów o  wydmie, otaczającej  przyrodzie, występujących na trasie gatunkach roślin chronionych.  Dowiemy  się również o występujących w rejonie przyległym do ścieżki i plaży rybach w Morzu Bałtyckim oraz ptakach i  zwierzętach morskich. Jak nas informuje  Sławomir Herman z referatu integracji europejskiej i inwestycji Urzędu Miejskiego nasz projekt został wysoko oceniony (szóste miej scena 20 zgłoszonych) i dlatego otrzyma dofinansowanie w wysokości  55% kosztów. Wartość kosztorysowa projektu wynosi  3. 281. 054 zł, natomiast  oczekiwane wsparcie wyniesie 1804.579 ,71 złotego.  
Jest już  pozwolenie na budowę i wkrótce ma nastąpić w tej sprawie podpisanie umowy , a za nią ruszy inwestycja, której planowany termin realizacji to lato 2018 roku.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2017

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl