Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Niezwykły Festyn w Darłowie z okazji Dnia Wody

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Darłowie  po raz drugi zorganizowało 12 sierpnia 2017 na Wyspie Łososiowej udany rodzinny festyn z okazji Dnia Wody.

Miejsce na tę udaną imprezę wybrano idealnie, gdyż widzieliśmy co krok jakie korzyści mamy z wody.  Wszystko się rozpoczęło spływem kajakowym po meandrach rzeki Wieprzy  na trasie Stary Kraków-Darłowo. Po czterech godzinach  wiosłowania i omijania wodnych przeszkód zadowoleni i uśmiechnięci uczestnicy spływu wylądowali na Łososiowej Wyspie.

Tam organizatorzy przygotowali dla wszystkich dziesiątki niespodzianek i atrakcji. Dzieci  brały udział w konkursach zręcznościowych zdobywając pieczątki i nagrody.  Były lody, wata cukrowa, napoje, pyszne ciasta i wypieki,  dmuchane zjeżdżalnie i skocznie. Dorośli degustowali grillowane kiełbaski i karkówkę, szaszłyki i napoje albo gwarzyli przy ognisku.

Wzdłuż brzegu rzeki Wieprzy przez kilka godzin pasjonaci wędkarstwa  łowili   ryby. W innym miejscu młodzi żeglarze halsowali po Wieprzy na jachtach klasy Optymist. Serię uśmiechów wywoływał gorąco oklaskiwany występ cyrku O'Bimbolando.

Na scenie królowała muzyka rozrywkowa. Z występów darłowskich wokalistów widać że robią znaczne postępy. Porywająco grał zespół Shakin Daddys.  Aktywni mieli niebywałą okazję  wziąć udział w pokazie  ZUMBA FIT.

Z zaciekawieniem oglądano wielką wystawę rysunków, będących plonem konkurs pt. Czyste środowisko- czysta woda. Na znakomity pomysł wpadli organizatorzy Quizu Architektonicznego prezentując 17 zdjęć ozdobnych elementów dekoracyjnych umieszczonych zwykle w górnej części na frontonach domów. Biorący udział w  konkursie musieli odgadnąć na jakiej ulicy znajduje się  prezentowany fragment budynku oraz jaki sklep lub instytucja znajduję się na parterze tego budynku.

Swoje stoiska na wyspie mieli m.in. WWF - światowa proekologiczna organizacja propagująca ochronę ssaków morskich,  Uniwersytet Trzeciego Wieku, My3koty i Psy, Straż Pożarna z Jeżyczek wraz ze słynnym Jeżem   Stacja  Ratownictwa Morskiego z pontonem.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2017

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl