Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Darłowo-Festiwal Reggaenwalde

To już po raz 9.  w Darłowie  w dniach od 18 do 19 sierpnia 2017 w porcie  na Nabrzeżu Słupskim, tam gdzie znajduje się Róża Wiatrów  spotkali się muzycy i miłośnicy muzyki reggae na Festiwalu Reggaenwalde.

Przez dwa dni Darłówko stało się europejską stolicą muzyki reggae. Na przestrzeni minionych lat  na darłowskim międzynarodowym Festiwalu Reggaenwalde  koncertowały kapele z: Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Węgier, Izraela i cała czołówka tego gatunku muzyki z Polski.

W tym roku czarowały fanów i widzów w wieku średnim następujące zespoły w pierwszym dniu: JMS (Jah Motorcycles Squad)  BAND z Radomia , JAHBESTIN & KATARZYNA  GODZISZ- ANTONIK ,  LONGFINGAH & SUB PRESSURE BAND (Niemcy), MIKE LOVE (USA),  TABU ze Śląska i drugiego dnia: RASTAFAJRANT z Cieszyna,  PAIHIVO ze Zgorzelca,  GAGA/ZIELONE ŻABKI z Jawora,  SCUM OF TOY TOWN (Anglia), BETHEL z Wrocławia i okolicy.

Najjaśniejszą gwiazdą na firmamencie darłowskiego Festiwalu był Mike Love. Ten hawajski pisarz piosenkarz tworzy reggae na wyspie Oahu.  Bezpośrednio z  Darłowa udał się  na festiwal organizowany w amerykańskim Oregonie. Ze znawstwem i doświadczeniem konferansjerkę Festiwalu poprowadzili  Daniel Bonzay Frącz (Wielkie Joł) oraz Loku (Wojciech Krakowiak).

Podczas trwania festiwalu uczestnicy i widzowie szeroko korzystali kuchni „Przystanek Bengal" z pysznym wegetariańskim jedzeniem i czynili zakupy w sklepiku  z pamiątkowymi festikoszulkami, oraz BLACK SHEEP z reggae gadżetami. Ponadto wspomagali  stowarzyszenie  My3Koty i Psy oraz degustowali zdrowe produkty wykonane z konopi lub z jej dodatkami serwowane przez sąsiadów z Sianowa. Dzieci przybyłe z rodzicami na festiwal miały nie lada okazję spotkania z "Kreatorką Uśmiechu", czyli Patrycją Szymczewską. Animatorką pochodzącą z Darłowa, która prowadzi letnie półkolonie w Darłowskim Centrum Wolontariatu. Na miejscu organizatorzy zapewnili ofertę gastronomiczną przygotowaną przez Hotel LIDIA oraz strefę piwa 5th ELEMENT.

Tegoroczny Festiwal Reggaenwalde był na najwyższym poziomie powiedział nam jego pomysłodawca i organizator  Robert Gorgol prezes stowarzyszenia Kultura Sztuka Region -organizatora tego muzycznego wydarzenia. Jeżeli dodamy do tego znakomitą atmosferę, to okazuje się, że jest to celna odpowiedź na rosnące zainteresowanie muzyką reggae.

Silnego wsparcia organizacyjnego i logistycznego Festiwalowi Reggenwalde udzielił Darłowski Ośrodek Kultury im. L. Tyrmanda.  Impreza odbyła się przy wsparciu lokalnych firm i instytucji z Darłowa, Sławna, Koszalina. Festiwal został dofinansowany z budżetu Miasta Darłowa, Powiatu Sławieńskiego oraz Województwa Zachodniopomorskiego.

Sponsorzy: Pizzeria Casa Nostra, Villa Makro, Allias - automatyka przemysłowa, Amster - automatyka przemysłowa, Ośrodek Nauki Jazdy - Damian Miszke, Mikrofonika, Stocznia Darłowo, Hotel LIDIA i Hotel DELFIN, Festiwal wsparł również Zarząd Portu Morskiego Darłowo poprzez udostępnienie miejsca na imprezę.  Patronat medialny objęły: Polskie Radio Koszalin oraz Czwórka Polskie Radio.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2017

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl