Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Projekt Południowy Bałtyk

Od ubiegłego roku do końca września 2019  Miasto Darłowo  jako jeden z partnerów, realizuje trans graniczny projekt  Południowy Bałtyk (South Coast Baltic). Celem projektu jest promocja południowego wybrzeża Morza Bałtyckiego od wyspy Rugii w Niemczech, przez wybrzeże polskie i rosyjskie (w granicach Obwodu Kaliningradzkiego), aż po Zalew Kuroński na Litwie. Partnerami projektu są miasta portowe : z Danii -(1), Niemiec (4), Polski (7) i Litwy (2) oraz dziesięciu instytucji obejmujących wszystkie pięć krajów programu. Korporacja Rozwoju Gospodarczego Vorpommern (DE) pełni rolę partnera wiodącego. Partnerstwo składa się z władz lokalnych, uniwersytetów i organizacji turystycznej / sportowej oraz zarządzania marinami. Projekt poprzez działania promocyjne morskich portów jachtowych oraz morskiej turystyki żeglarskiej ma  zmienić oblicze turystyki morskiej w w/w regionie. Oprócz lokalnych działań promocyjnych, brakowało wspólnych międzynarodowych przedsięwzięć promujących porty jachtowe oraz morską turystykę żeglarską tego regionu  i to ma się zmienić. W tym celu organizowane są spotkania, warsztaty i wizyty w nowoczesnych marinach, które mają na celu  wypracowanie  kompleksowego systemu zarządzania obszarami przygranicznymi, który łączyłby wspólny marketing wraz z udoskonaleniem usług i infrastruktury.

W sobotę 28 stycznia 2018 zakończyły się największe na świecie targi turystyki wodnej na świecie - Boot Düsseldorf. Uczestniczyła w nich w grupie partnerów projektu, delegacja darłowskich specjalistów odpowiedzialna za przygotowanie strategii komunikacji w przedsięwzięciu Południowy Bałtyk na czele z  kierownikiem Referatu Integracji Europejskiej i Inwestycji Tomaszem Breszką. W imieniu burmistrza miasta Arkadiusza Klimowicza oraz dyrektora Portu Morskiego  Darłowo Krzysztofa Walkowa przekazał on zaproszenie do złożenia wizyty  w Marinie  Jachtowej Darłowo. Na targach podglądano to co najważniejsze,  to co decyduje o jakości i decyzji o kierunku zwiedzania miejscowości turystycznych przez żeglarzy. Poznawano również przyszłego klienta,  jego wymagania i zainteresowania.  
Dzięki projektowi port jachtowy w Darłowie wzbogaci się szereg urządzeń poprawiających bezpieczeństwo jego  użytkowników  oraz udogodnień służących żeglarzom i wodnym turystom. Ponadto zostanie opracowana  i wydana po polsku i angielsku publikacja prezentująca możliwości techniczne mariny i prezentująca bogatą ofertę turystyczną przybyłym tu gościom.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 1/2018

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl