Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Marzena Górzyńska przewodnicząca Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych,  Ich Rodzin i Przyjaciół

Letnie plenerowe spotkania teatralne

Przez trzy dni od 9 do 11 sierpnia mieszkańcy Darłowa i turyści mieli okazję zobaczenia i usłyszenia kilku występów muzycznych na co dzień niemożliwych do podziwiania. W piątek na rynkowej scenie obejrzeliśmy pokaz kilku tańców w wykonaniu pary tancerzy najwyższej międzynarodowej klasy S Aleksandry Wysockiej i Michała Szuby. Ta sympatyczna para przy okazji uczyła darłowskie dzieciaki wielu tanecznych kroków. Punktualnie o godz.21 rozpoczął się koncert gdańskiego kwartetu „Caffe”. Wchodzący w jego skład muzycy Państwowej Opery Bałtyckiej wykonywali własne kompozycje oraz przeboje światowej muzyki kameralnej.
W sobotę w kościele Św. Gertrudy odbył się koncert organowy. Znany ukraiński wirtuoz Georgij Agratina grał na fletni Pana, a towarzyszył mu na organach Robert Grudzień. Ukoronowaniem dnia były nocne spotkania z poezją Agnieszki Osieckiej na rynku. Znaczną część twórczości tej znakomitej poetki przedstawił aktor teatrów w Gdyni, Gdańsku i Sopocie Marek Richter. Śpiewał jej piosenki z wielkim zaangażowaniem, a więc bisom nie było końca. Marek Richter był przyjacielem Osieckiej, a nawet niektóre teksty pisała wyłącznie dla niego. W niedzielę rynek został opanowany przez Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Ich Rodzin i Przyjaciół, które zorganizowało tu wielki festyn. Jago członkinie upiekły własne ciasta, a nawet wiejski chleb. Tym chlebkiem z pysznym smalcem i małosolnym ogórkiem zajadali się prawie wszyscy. Obok działała loteria, w której wszystkie losy były pełne. Sprzedawano również witrażowe ozdoby. Cały dochód z festynu został przeznaczony na działalność Dziennego Ośrodka Rehabilitacyjno  Terapeutycznego. Równocześnie na scenie mogliśmy oglądać pokaz par tanecznych z Klubu Tańca Eryk, koncerty darłowskich zespołów muzycznych oraz nasze solistki i solistów .
Wieczorem od godz.21 rozpoczęła się uczta muzyczna pod ogólnym tytułem „Przeboje Muzyki Wiedeńskiej”. Siedmioosobowy zespół artystów z Teatru Muzycznego w Poznaniu przez blisko dwie godziny trzymał w muzycznym napięciu publiczność wypełniającą prawie cały rynek. Wspaniałe głosy solistów, duetów, tercetów i nawet kwartetu w klasycznym repertuarze przebojów operetkowych na długo pozostaną w pamięci widzów. Owacjami na stojąco pożegnano wspaniałych artystów z Poznania, którzy już po raz drugi gościli w naszym grodzie.
 


Darłowo, ED 8/2002

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl