Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Morze i krajobrazy w oczach pomorskich artystek

W Zamku Książąt Pomorskich w Darłowie pod patronatem starosty sławieńskiego Wojciecha Wiśniowskiego 8 marca 2018 otwarto wystawę malarstwa pt. „Kobiecym okiem".

Wystawa malarstwa nosząca podtytuł „Od Pań dla Pań", zbiegła się z tegorocznym Dniem Kobiet. Trzy Artystki: Urszula Jagodzińska, Elżbieta KulkaJanina Szymanowska, zrzeszone w Pomorskim Oddziale Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Ustce oraz gościnnie Dorota Grodzka prezentują wybór swoich prac malarskich. Wystawa, dzięki bogactwu motywów, form i barw prezentowanych dzieł, pozwala nie tylko zapoznać się z twórczością Artystek,  ale także spojrzeć na sztukę oraz otaczającą nas rzeczywistość okiem Kobiety - Artystki.

Urodzona w Słupsku  Urszula Marzena Jagodzińska maluje od blisko 30 lat. Jej dzieła charakteryzują się specyficzną kolorystyką o szlachetnych zestawieniach. Prace jej są dynamiczne i agresywne, a jednocześnie kobieco delikatne. Wystawy indywidualne i zbiorowe miała m.in. w Polsce, Niemczech, Włoszech, Algierii, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Ostatnio maluje symboliczne krajobrazy, na których umieszcza ludzkie oko w komponowane  w morski żywioł.

Elżbieta Kulka maluje od lat siedemdziesiątych XX wieku. Szczególnie uwrażliwiona jest na naturę morza. Wypracowała swój osobisty język malarski o poetyckim, lirycznym, charakterze, który ciągle doskonali i rozwija. Brała udział w ponad 50 wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i zagranicą. Od kilku lat jest prezesem oddziału Stowarzyszenia Marynistów Polskich w Ustce.

Mieszkanka Człuchowa Janina Szymanowska maluje od roku 1987. Jej obrazy prezentują naturę, która można odnaleźć w pomorskich ogrodach.  Specjalizuje się w technice olejnej, choć maluje także pastele i akwarele  Od 30 lat jest członkiem Klubu Plastyka im. Stefana Morawskiego, a od 2 lat uczestnikiem Stowarzyszenia Obszar Wrażliwości Artystycznej i Stowarzyszenia Marynistów Polskich. Jest osobą bardzo twórczą, o nieprzeciętnej wyobraźni artystycznej.                                                Dorota Grodzka - mieszkanka Kwasowa koło Sławna. Malarka, właścicielka „Siedliska Artystycznego pod Akacjami". Zajmuje się malarstwem olejnym, pastelem i tkaniną artystyczną. Jej ulubionym tematem są kwiaty i anioły. Jest członkiem Europejskiej Nieformalnej Grupy Artystycznej „ZA". Odznaczona medalem „Błękitnego Gryfa". Uczestniczyła w kilkunastu plenerach malarskich. Jej prace można było oglądać na jednej wystawie indywidualnej i kilkunastu zbiorowych. Animatorka kultury i miłośniczka rodzinnego krajobrazu. Gospodyni spotkań artystycznych w Kwasowie pod tytułem „Sztuka i my". Wystawa będzie czynna  do 8 kwietnia 2018.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 3/2018

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl