Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Darłowscy emeryci wybrali nowe władze

W świetlicy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Darłowie 26 kwietnia 2018 miało miejsce walne zebranie sprawozdawczo- wyborcze zarządu rejonowego za lata 2013-2017.

Aktualnie darłowski rejon PZERiI skupia 160 członków. Na Przewodniczącą  zebrania jednomyślnie wybrano Monikę Grykień. Powitała ona wszystkich przybyłych, a szczególnie przewodniczącą Zarządu Oddziału Okręgowego Związku w Koszalinie Janinę Kokowską , wiceprzewodniczącego rady Miejskiej w Darłowie Czesława Woźniaka i Zbigniewa Mielczarskiego kierownika referatu oświaty i spraw społecznych w Urzędzie Miejskim w Darłowie.

W imieniu ustępującego zarządu sprawozdanie za minioną kadencję złożyła Danuta Puczyńska - prezes stowarzyszenia. Z obszernego wystąpienia dowiadujemy się, że społeczna działalność emerytów i rencistów była różnorodna i wielostronna. Organizowano: wycieczki jedno i kilkudniowe, pikniki, ogniska, grille, grzybobranie. Tradycyjnie spotykano się na integracyjnych imprezach: noworoczno -opłatkowych, z okazji Światowego Dnia Inwalidy, Międzynarodowego Dnia Seniora, Światowego Dnia Tolerancji, w Sylwestra. Ponadto organizowano: Dzień Kobiet, Śledzika, Andrzejki, Tłusty Czwartek, Dzień Babci i Dziadka, Walentynki, Mikołajki oraz imieniny członków. Zintegrowani jak mało gdzie darłowscy seniorzy współpracowali z: Klubem Amazonek, Miejską Biblioteką, Hospicjum, Darłowskim Centrum Wolontariatu, Muzeum, Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych „Otwarte Drzwi" oraz ze szkołami i przedszkolami. Pomagali przy organizacji i uczestniczyli w piknikach osób niepełnosprawnych, festynach „Morze  Miłości, Laponii św. Mikołaja, akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom", Świetlica bez barier"itd. Najlepszym dowodem zaangażowania emerytów i rencistów  jest wręczona im statuetka Caritasu koszalińsko- kołobrzeskiego w podziękowaniu  za wielką troskę i zaangażowanie na rzecz Hospicjum w 2016 roku.

W trakcie kadencji świetlica wzbogaciła się o ekran projekcyjny, rzutnik, maszynę do szycia, stoły krzesła, drzwi, bibliotekę. Zamontowano wentylację i założono rynny.  W zależności od zainteresowań członków organizowane są spotkania z historią, poezją, ciekawymi ludźmi,  konkursy z nagrodami, występy kabaretowe, teatralne i poetyckie. Utworzono również chór "Kolorowe nutki". Uczestnicy poprzez swoje różnorodne działania udowadniają, że jesień życia to wspaniała pora i można ją spędzić w ciekawy sposób. Dyskutanci bardzo dobrze ocenili pracę ustępującego zarządu, który przysparza im wiele radości i pomaga rozwiązać problemy. Gratulowali  tak rytmicznej pracy i wszechstronnej działalności oraz osiągnięć zarządowi  zarówno przewodnicząca  Okręgowego PZERiI,  jak i przedstawiciele władz miasta. Danuta Puczyńska  prezes zarządu serdecznie dziękowała  całej braci emerytów i rencistów za pomoc  w różnorodnych działaniach. Sprawozdanie zarządu zatwierdzono jednogłośnie.

W końcowej części spotkania jednomyślnie wybrano na nową kadencję dziesięcioosobowy zarząd w składzie: Danuta Puczyńska -przewodnicząca, Monika Grykień i Wirginia Kmicikiewicz -wiceprzewodniczące, Krzysztofa Golczewska -sekretarz, Jadwiga Polakowska-skarbnik i członkowie:  Teresa Bieniasz, , Elżbieta Gagjew, Teresa Hałat,  Danuta Kaczmarek, Czesław Woźniak. Gratulujemy wyboru i życzymy dalszych wspaniałych osiągnięć.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 4/2018

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl