Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Z Darłowa wyruszyła w świat Ekspedycja OSHEE World

Po dwuletnich przygotowaniach  29 maja z portu jachtowego w Darłowie  wyruszyła w rejs wokół globu OSHEE World Expedition.  Rejs ma trwać 3,5 roku.

Siedmioro śmiałków:  Błażej, Hannah, Łukasz  Magda, Marta, Michał, Tomek planuje przepłynąć  50 tysięcy mil morskich i odwiedzić 7 kontynentów. Pomysłodawcą wyprawy i kapitanem rejsu jest Błażej Gładysz.

Wyprawa, do której jacht został przygotowany w „Stoczni M&W" Darłowo ma pod pokładem wyposażenie m.in. do trekkingu i wspinaczki wysokogórskiej, nurkowania, freedivingu, kitesurfingu czy latania na paralotniach - swobodnego i z napędem. Udało im się również zabrać cztery rowery, dwa kajaki, deski surfingowe czy SUP-y. Głównym sponsorem wyprawy jest OSHEE, który  inspiruje, motywuje do działania, aktywności fizycznej i prowadzenia zdrowego stylu życia. Całą wyprawę utrwalą w filmach i fotografiach zawodowcy Magda i Tomek.  Szantami pożegnali odważnych żeglarzy uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie, a bosman portu huknął  dźwiękami nautofonu.  Pierwszy etap rejsu mają już za sobą. Dzisiaj cumują w Świnoujściu.  Dalej ekspedycja  przez Kanał Kiloński wyruszy na Morze Północne  i Atlantyk w kierunku północnej Afryki wzdłuż  zachodnich wybrzeży kontynentalnej Europy, Europejski etap wyprawy zakończy się na Cieśninie Gibraltarskiej. Morscy śmiałkowie planują zakończyć rejs także w Darłowie.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 6/2018

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl