Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 11948330, w maju 41852, dziś 187; on-line: 192

Echo Darłowa

Pierwszy dzień festiwalu Media i Sztuka

W hali namiotowej ustawionej przy zachodniej plaży w Darłówku w piątek 13 lipca 2018  Arkadiusz Sip dyrektor artystyczny ósmej edycji Festiwalu Media i Stuka w Darłowie wraz z Michałem Olszańskim otworzyli  i prowadzili trzydniowy maraton spotkań i wydarzeń artystycznych. Festiwal  otrzymał dofinansowanie i wsparcie Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego - Olgierda Geblewicza. Partnerem strategicznym tegorocznego Festiwalu była Marina Royale Darłowo. Wydarzenie zainaugurował wyjątkowy koncert Filharmonii Koszalińskiej pt. „Polskie piosenki  z przedwojennych filmów".  Orkiestrą dyrygował  Jan Walczyński, a śpiewał tenor  Piotr Rafałko absolwent warszawskiej Akademii Muzycznej.

Po koncercie odbyło się  spotkanie z legendą „Solidarności" Lechem Wałęsą, które poprowadzili  Cezary Łazarewicz  i Ewa Winnicka, ale o tym piszemy osobno. Wielkie zainteresowanie widzów wzbudził wernisaż wystawy fotograficznej koszalińskiego podróżnika i mistrza fotografii Grzegorza Funke.

Wieczorem wielce interesująco  opowiadali o Gruzji podróżnicy Anna Dziewit-Meller i Marcin Meller - autorzy książki Gaumardżos - opowieści z Gruzji. Spotkanie poprowadzili   Ewa Winnicka i Cezary Łazarewicz. Jeszcze później w prezentacji multimedialnej Ewa Barycka z  Fundacji „Beksiński" przybliżyła  Zdzisław Beksińskiego, jako inżyniera architekta, malarza, rzeźbiarza, fotografika, rysownika i artysty posługującego się grafiką komputerową.

Na końcu Daniel Kalinowski aktor, reżyser, autor scenariuszy, badacz literatury, filolog, literaturoznawca, doktor habilitowany, wykładowca Akademii Pomorskiej w Słupsku zaprezentował swój kunszt w  Monodramie  „Higiena" wg Witkacego. W tym samym czasie z namiotu Mariny Royale Tomasz Sianecki z udziałem Marka Przybilika i publiczności poprowadził na żywo „Szkło kontaktowe", a TVN transmitowała jena cały kraj. Wcześniej w tym samym namiocie wcześniej  o „Inwestowaniu w kulturę" dyskutowali przedstawiciele belgijskiej spółki z siedzibą w Darłowie. Spotkanie poprowadzili  Michał Olszański i Arkadiusz Sip. Pierwszy dzień festiwalu „Media i Sztuka zakończył pokaz filmu „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie  ulicy" w reżyserii Janusza Majewskiego.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2018

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl