Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Dzień Dziecka Utraconego

W  niedzielę 14 października 2018 Fundacja Charytatywna „Morze Miłości" po raz trzeci zorganizowała w Darłowie obchody Światowego  Dnia  Dziecka Utraconego.  Uroczystości rozpoczęły się w samo południe Mszą Świętą w kościele Mariackim w intencji Dzieci utraconych i rodzin po stracie Dzieci. Po Mszy rozdawano różowe i niebieskie balony -jako symbol Dzieci utraconych, które następnie wypuszczono w niebo na staromiejskim rynku.

Światowy Dzień Dziecka Utraconego obchodzony jest 15 października. Dlaczego 15 października? Bo tyle trwa ciąża począwszy od  1 stycznia. Dzień ten jest bardzo ważny bo w wielkiej liczbie rodzin zdarzają się nieszczęścia  polegające na tym, że to rodzice odprowadzają swoje dzieci do bram wieczności a nie dzieci rodziców. W Polsce co roku ponad 40 tysięcy rodziców doświadcza straty dziecka w wyniku poronienia. Kolejne 2 tysiące dzieci przychodzą na świat martwe.

Chcemy wesprzeć osieroconych rodziców i zbudować  Pomnik, który  będzie poświęcony dzieciom, które zmarły tuż po porodzie bądź jeszcze w brzuchu mamy - tłumaczy Joanna Klimowicz prezes Fundacji Charytatywnej „Morze Miłości". Na ten szczytny cel zbieramy datki pieniężne.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2018

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl