Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Kompleksowo przebudowano i zmodernizowano drogę wojewódzką 203 na odcinku Darłowo-Cisowo

W Darłowie przebudowany został kolejny odcinek drogi wojewódzkiej nr 203, czyli wychodząca w kierunku Ustki ulica o. D. Tynieckiego. W obecności wicemarszałka województwa zachodniopomorskiego  Tomasza Sobieraja, burmistrza Darłowa -Arkadiusza Klimowicza i dyrektora ZZDW- Michała Zubera oraz przedstawicieli wykonawców oddano zakończona inwestycję do użytku 15 października 2018.

Testując asfaltową ścieżkę rowerową przejechano po niej rowerami w jedną i drugą stronę razem 4 km. Jezdnia, chodniki i reszta wykonane są z najwyższą starannością  zapewniają wykonawcy.

To już kolejny odcinek DW 203, który został zmodernizowany i dostosowany do kryteriów drogi wojewódzkiej. Oprócz równej i szerszej jezdni, okoliczni mieszkańcy zyskali także ścieżkę rowerową, chodniki, oświetlenie i kanalizację deszczową, co z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa, szczególnie dla osób odwiedzających darłowskie Hospicjum. Ta inwestycja podniosła również komfort wypoczynku dla turystów odwiedzających Darłowo i okolice. Przebudowa ulicy Tynieckiego w Darłowie jest pierwszym etapem zadania pod nazwą „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 203 Darłowo - granica województwa". Jest to główna droga tranzytowa z Darłowa w kierunku Ustki. Odcinek ten bardzo mocno odbiegał standardem od obowiązujących zasad dla drogi wojewódzkiej.

Pierwszy etap tej inwestycji był możliwy dzięki wkładowi darłowskiego samorządu, który przekazał Zachodniopomorskiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich własny projekt. Miasto dofinansowało przebudowę kwotą 644.300 zł, w tym 135 tys. na wykonanie dokumentacji technicznej.

Odcinek, przebudowywany, ma blisko 2 km  długości. Kompleksowa przebudowa polegała m.in. na wzmocnieniu  konstrukcji jezdni, poszerzeniu jej do normatywnych szerokości, a także przebudowę skrzyżowań, zjazdów na posesje oraz budowę ścieżki rowerowej i nowych zatok autobusowych. Jednym z ważnych elementów zakresu realizacji inwestycji była  budowa skrzyżowania o ruchu okrężnym w miejscu skrzyżowania dróg Tynieckiego, Jana Pawła II i Emilii Plater. Powstało tam rondo o średnicy wewnętrznej 20 m.

Inwestorem na przedmiotowym zadania jest samorząd województwa zachodniopomorskiego w imieniu, którego realizatorem jest Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie.

Wykonawca - Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A z Torunia, kosztem 8,5miliona złotych przebudowało odcinek drogi ul. Tynieckiego na długości 1833 m oraz odcinek alei Jana Pawła II i ul. Emilii Plater na długości 122 m, a także  odcinek ul. Pułaskiego o długości 45 m.

Projekt byl współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 w ramach poddziałania 2.1.1. Regionalna infrastruktura drogowa.

Kolejnym etapem przebudowy DW 203 będzie odcinek od granicy miasta Darłowo do granicy województwa. Obecnie, zgodnie z informacją z ZZDW jest on na etapie projektowania, a jego fizyczne rozpoczęcie ma nastąpić podpięciu spraw finansowych najwcześniej w roku przyszłym.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2018

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl