Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Ostatnia Sesja Rady Miejskiej w VII kadencji

We wtorek 16 października  2018 w sali konferencyjnej darłowskiego ratusza miała miejsce  LXII, ostatnia  w tej kadencji sesja Rady Miejskiej.

Na wstępie gospodarz miasta Arkadiusz Klimowicz  wręczył akty nadania nauczyciela mianowanego trzem nauczycielkom Szkoły Podstawowej nr 3 im. Króla Eryka Pomorskiego: Annie Stefaniak, Magdalenie Podlasiewskiej i Katarzynie Siadaczka.

Podczas obrad i dyskusji podjęto następujące uchwały:

- w sprawie przyjęcia informacji o przebiegu wykonania planu finansowego instytucji kultury za I półrocze 2018,

- w sprawie przyjęcia informacji o przebiegu wykonania budżet Gminy- Miasto Darłowo za I półrocze 2018 roku,     
-w sprawie przedstawienia informacji o kształtowaniu się wieloletniej prognozy finansowej gminy - Miasto Darłowo, w tym o przebiegu realizacji przedsięwzięć,

- w sprawie zmian budżetu Gminy - Miasto Darłowo na rok 2018

-w sprawie uchwalenia zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy - Miasto Darłowo na lata 2018-2023 
- w sprawie zmiany uchwały w sprawie utworzenia Lokalnego programu wspierania edukacji uzdolnionych dzieci i młodzieży uczących się na terenie Miasta Darłowo.
Ponadto przyjęto  Informację dot. przygotowania szkół i przedszkola na terenie Miasta Darłowo do roku szkolnego 2018/2019         
Przeprowadzone zmiany w budżecie miasta umożliwią m.in.: zakup samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych; budowę szlaków kajakowych na rzekach Wieprzy i Grabowej w latach 2018-2020, zwiększenie wydatków o 26 tys. zł na koszty dokumentacji kąpielisk na rok przyszły oraz na dodatkowe koszty związane z zakończeniem tegorocznych kąpielisk. Ponadto zwiększono wydatki o 28,5 tys. zł na remonty cząstkowe dróg oraz o 33.000 zł na zadaniu „Oaza zieleni przy dworcu w związku z wyższymi kosztami.

W końcowej części sesji Rady Miejskiej Arkadiusz Klimowicz -burmistrz Miasta Darłowa wręczył Radnym okolicznościowe  podziękowania o treści: Podziękowanie z okazji zakończenia VII kadencji (2014-2018) Rady Miejskiej w Darłowie. W imieniu społeczności  Miasta Darłowa oraz własnym serdecznie dziękuję Radnej/Radnemu Rady Miejskiej VII kadencji (2014-2018) za ogromne zaangażowanie w sprawy lokalne i pracę na rzecz społeczności Miasta Darłowa. Dziękując za wysiłek włożony w rozwój naszego miasta życzę dalszych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym.

Arkadiusz Klimowicz - Burmistrz Darłowa Darłowo, 16 października 2018 Równocześnie z  podziękowaniami Arkadiusz Klimowicz uhonorował wszystkich Radnych  medalami wybitymi w roku 2018 z okazji 400-lecia nadania miastu Darłowo  praw menniczych.

Również radny Paweł Breszka w imieniu Radnych Rady Miejskiej podziękował burmistrzowi miasta i jego zastępcy Elżbiecie Karlińskiej oraz pracownikom biura Rady Miejskiej za owocną współpracę na rzecz  Miasta Darłowa w minionej kadencji.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2018

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl