Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Odszedł od nas Włodzimierz Balcerzak

Z wielkim żalem i smutkiem zawiadamiamy, że 20 października br. zmarł Włodzimierz Balcerzak zasłużony dla niewidomych i kombatantów RP. Pragniemy poinformować, że uroczystości pogrzebowe śp. Włodzimierza Balcerzaka rozpoczną się w środę 24 października 2018 r. o godz. 14.00 nabożeństwem żałobnym w  kościele Mariackim w Darłowie  po czym nastąpi odprowadzenie do grobu na Cmentarzu Św. Gertrudy.

Miał 83 lata, a przez ponad 20 lat swojego życia działał na rzecz osób niewidomych i  niepełnosprawnych i kombatantów. Włodzimierz Balcerzak urodził się w Kaliszu w marcu 1935 roku. Po ukończeniu Rolnego Technikum w Skalmierzycach i kilkuletniej pracy w roku 1965 przybył do Darłowa. Przez dziesiątki lat Włodzimierz Balcerzak był kierownikiem Referatu Rolnego w Urzędzie Miasta i Gminy w Darłowie i wieloletnim pracownikiem służb rolnych w Darłowie. Oprócz wzorowej pracy zawodowej dużo energii poświęcał działalności społecznej szczególnie po przejściu na emeryturę. Przez kilkanaście lat Włodzimierz Balcerzak był prezesem Miejsko-Gminnego  Koła Polskiego Związku Niewidomych i Niedowidzących. Organizował: wigilie, opłatki, Dni Białej Laski, pielgrzymki oraz zbiórki pieniężne  na rzecz Zespołu Szkół  dla Dzieci Niewidomych w Laskach. Pomagał niewidomym i niedowidzącym oraz niestrudzenie postulował o większe zrozumienie osób niepełnosprawnych i znoszenie barier architektonicznych.

Od kilku lat był skarbnikiem, a następnie sekretarzem Zarządu Miejsko-Gminnego Koła Związku Kombatantów RP i  Byłych Więźniów Politycznych. Włodzimierz Balcerzak  wieloletni prezes Miejsko- Gminnego darłowskiego  koła Polskiego Związku Niewidomych i Niedowidzących oraz sekretarz zarządu Miejsko-Gminnego Koła Związku Kombatantów RP Byłych Więźniów Politycznych współpracował z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, proboszczami obu parafii władzami PZN w Szczecinie, Polskim Komitetem Pomocy Społecznej w Darłowie, władzami samorządowymi miasta i gminy Darłowo.

Za wzorową pracę i zasługi dla Kombatantów i osób niewidomych był wielokrotnie odznaczany m.in.:  Brązowym, Krzyżem Zasługi, Odznaką Honorową Polskiego Związku Niewidomych, Medalem za Zasługi dla ZKRP i BWP, Kombatanckim Krzyżem Zwycięstwa, Medalem Pro Patria, Przyjaciel Niewidomych i innymi. Zawsze pomocny ludziom  Włodzimierz Balcerzak był człowiekiem instytucją poświęcającym wiele swojego cennego czasu na działalność Pro publico bono

Włodzimierz Balcerzak pozostawił pogrążonych w głębokim smutku: żonę, dzieci,  wnuki i szerokie grono przyjaciół, kolegów i znajomych.  Doczesne szczątki spoczną  24 października  2018 o godzinie 15 na cmentarzu Św. Gertrudy w Darłowie.

Rodzinie i Bliskim, darłowski samorząd, przyjaciele  Ś.P. Włodzimierza Balcerzaka składają wyrazy głębokiego współczucia.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 10/2018

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl