Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Armia pasjonatów militariów opuściła Darłowo

Tegoroczny XXII Letni Międzynarodowy Zlot Historycznych Pojazdów Wojskowych odbywał się jak zwykle na „Patelni" w Darłówku Wschodnim w okresie od 1 do 7 lipca 2019.

Główne natężenie atrakcji skupiło się jednak w ostatnich czterech dniach zlotu. Dopisali uczestnicy zlotu i ich maszyny, znawcy pojazdów wojskowych, widzowie i branża handlująca militariami.

Mocno napracował się Marian Laskowski organizując perfekcyjnie jedną z największych w Europie tego typu imprez oraz  miasteczko zlotowe. Przez cały tydzień po zlotowym poligonie trwały przejażdżki czołgami, pojazdami gąsiennicowymi i opancerzonymi samochodami.  Zarówno dla uczestników zlotu, jak i widzów zorganizowano wystawy unikalnych pojazdów i sprzętu wojskowego.  Spora część uczestników wzięła udział w mundurach różnych armii w paradzie pojazdów, tzw.  „Prologu zlotowego" po drogach sławieńskiego powiatu.

Gościem specjalnym tegorocznego zlotu był NAVAL (były operator jednostki GROM), autor m.in. książki pt. „Przetrwać Belize", w której opisuje swoje przeżycia z wojskowej misji. Ciekawą rozmowę z nim na scenie zlotowej poprowadził Michał Kowalski.

Prawie przez cały czas  dla odwiedzających zlot odbywały się konkursy z nagrodami, muzyka mechaniczna, prezentacje  zabytkowych pojazdów wojskowych, dioramy, pokazy grup rekonstrukcyjnych  i jarmark militarny.

Do późnych godzin nocnych  trwały zabawy integracyjne  przy muzyce takie jak np.  „Disco i Ognisko", czy militarny bal z DJ-em.

Mega hitem były trzy inscenizacje batalistyczne, które  wiernie odzwierciedliły  czasy II wojny światowej  na różnych frontach: Jedna o  „Kapralu Konieczce, który zginął nim wybuchła II wojna światowa".  Druga o „Żołnierzach Wyklętych" pokazana  przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej GRYF i trzecia prezentująca „Wyzwolenie Ancony" przez wojska gen. Władysława  Andersa) we Włoszech Grupy. Brały w niej czołgi, piechota, samolot. Były efektowne wybuchy...

Na zlotowym telebimie obok sceny prezentowano takie filmy jak np.: „Żbik powstaniec z Żoliborza" „Żelazny" obydwa autorstwa  Studia JART Film, SGRH GRYF

Na zlotowej scenie koncertowały m.in.  Zespoły: TRAMP KEY;  HAZES; ALERGEN Wielkie wrażenie zrobiła Orkiestra Wojskowa z Centrum Szkolenia Sił Powietrznych w Koszalinie  pod batutą st. chor. szt. Tomasza Zajączkowskiego.

W sobotę 6 lipca po przejeździe kolumny na staromiejskim rynku miała miejsce parada, postój i sesja fotograficzna historycznych  pojazdów  wojskowych oraz ich właścicieli i pasażerów. Podczas zlotu nagrodzono najlepiej ubranego zlotowicza i pokazano najciekawszy historyczny pojazd wojskowy. Jak zwykle tak i teraz zlot odwiedziły tłumy turystów.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 7/2019

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl