Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Marina Darłowo gościła żeglarzy płynących Szlakiem Południowego Bałtyku

W ramach projektu South Coast Baltic  4 sierpnia 2019 r. z portu Svaneke na Bornholmie wyruszyło 19 jachtów z 6 krajów  Unii Europejskiej, Szlakiem Południowego Bałtyku. Miasto Darłowo jest partnerem tego projektu, więc 75 żeglarzy 5  sierpnia odwiedziło miejscową marinę i miasto. To już czwarta edycja takich rekreacyjnych regat. Celem  SCB Rally jest promowanie regionu Południowego Bałtyku. Żeglowanie bez granic! Ideą jest połączenie żeglowania ze zwiedzaniem atrakcyjnych miejsc położonych na wybrzeżu Południowego Bałtyku w różnych krajach.

Darłowo szantami serdecznie powitało międzynarodowe załogi. Swoje wokalne i muzyczne umiejętności zaprezentowały zespoły szantowe:  „Niezbędny Balast" i  „Gumowe szekle" z e Słupcy.  Opłaty portowe, kiełbaski i karkówkę z grilla oraz chleb ze smalcem i piwko, strudzonym żeglarzom zafundowała UE

Koordynatorem tegorocznego projektu jest Jens Masuch ze Schwerina w Niemczech. Organizatorzy wydali w trzech językach: angielskim, niemieckim i polskim przewodnik dla żeglarzy po marinach południowego Bałtyku.  Zawiera on plany opisy i walory żeglarskie portów jachtowych oraz  dziedzictwo narodowe miast i regionu.

W rejsie uczestniczą żeglarze Polski, Niemiec, Danii, Litwy, Austrii, Szwecji i Chorwacji.  Z Darłowa jachty popłyną do Kołobrzegu, skąd następnego dnia udadzą się do Świnoujścia. W kolejnych dniach odwiedzą m.in. niemiecki Greifswald i Kroslin.   Międzynarodowe załogi zawiną także do przystani jachtowych Zalewu Szczecińskiego, a  w piątek 9. sierpnia będą już w Szczecinie, gdzie mają podziwiać pokaz sztucznych ogni Pyromagic Festival. Rejs zakończy się 14 sierpnia.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2019

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl