Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 11948294, w maju 41852, dziś 187; on-line: 156

Echo Darłowa

Nadmorski Festiwal Reggaenwalde

Nazwa Festiwalu Reggaenwalde nawiązuje do historycznej nazwy miasta Darłowa Rügenwalde. Jedyny tego typu na Pomorzu Festiwal Reggaenwalde na stałe wpisał się w kalendarz imprez naszego regionu. Atmosfera portowa i ruch jednostek morskich dodają mu szczególnego i niepowtarzalnego uroku. Festiwal zainaugurował  16 sierpnia 2019 r. uliczny popis muzyczny bębniarzy na skwerze  przy Hotelu Apollo w Darłówku  Wschodnim i następna parada bębniarzy na miejsce festiwalu w porcie w Darłówku Zachodnim przy Nabrzeżach Słupskim i Koszalińskim.

W tym roku fanów muzyki reggae czarowały zespoły z czołówki polskiej sceny reggae. Pierwszego dnia na festiwalowej scenie wystąpiły Zespoły: I -REY, AYARISE, JACEK KLEYFF W ORKIESTRZE NA ZDROWIE, CAŁA GÓRA BARWINKÓW, BAKSHISH, RADIKAL GURU, STEPPA WARRIORS. Te dwa ostatnie koncertowały na scenie w hali namiotowej.

W sobotę 17 sierpnia drugiego dnia 11. Edycji Festiwalu Reggaenwalde dali czadu: MYASTA, THE MESSENGERS, SHASHAMANE, DUBSKA, TABU i STEPPA WARRIORS.

Są to bardzo znani muzycy reggae, którzy koncertują na największych festiwalach w kraju i zagranicą. Na darłowskiej scenie swój jubileusz dwudziestolecia obchodził  założony w Bydgoszczy zespół DUBSKA. Było tradycyjne sto lat i tort. Publiczność śpiewała tańczyła i bawiła się doskonale. Przez dwa dni Darłowo było stolicą muzyki reggae.

Festiwalowi towarzyszyły:  Eko Wioska Dziecięca, gdzie m.in. prowadzono warsztaty budowy instrumentów w ramach recyklingu, oraz malowano twarze,  Przystanek Bengal, ze smaczną wegetariańską kuchnią, stragany festiwalowe z pamiątkami festiwalowymi jak koszulki, kubki i reggae gadżetami. Uczestnicy festiwalu dokonywali zakupów na stoisku Konopiejka z Sianowa, które serwowało wegetariańskie pierogi, ciasta czy olejki. Wielu widzów wspierało stowarzyszenie „My3Koty i Psy", które skutecznie zajmuje się ochroną zwierząt.

Wielką atrakcją był nocny pokaz FLYBOARDU  Jetlite. Głównym organizatorem festiwalu było Stowarzyszenie Kultura Sztuka Region i jego inicjator Robert Gorgol.  Współorganizatorem był Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda. Patronat medialny objęli: Radio Koszalin i Twoje Radio. Perfekcyjnie poprowadzili festiwal  znawcy muzyki reggae i nie tylko: Bonzay i Loku.

Festiwal odbywa się już od 11 lat i zawsze przebiegał w sympatycznej atmosferze bez jakichkolwiek zakłóceń.  Organizatorzy serdecznie dziękują samorządowi i wszystkim sponsorom  za wszelką pomoc i wspólne dzieło, jakim jest Festiwal Reggae. Dziękujemy również fanom i mieszkańcom miasta za przemiłą atmosferę. Wielki Szacun dla fanów i organizatorów. Już teraz zapraszamy na 12. Festiwal Reggaenwalde!

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2019

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl