Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

Echo Darłowa

Nadmorski Festiwal Reggaenwalde

Nazwa Festiwalu Reggaenwalde nawiązuje do historycznej nazwy miasta Darłowa Rügenwalde. Jedyny tego typu na Pomorzu Festiwal Reggaenwalde na stałe wpisał się w kalendarz imprez naszego regionu. Atmosfera portowa i ruch jednostek morskich dodają mu szczególnego i niepowtarzalnego uroku. Festiwal zainaugurował  16 sierpnia 2019 r. uliczny popis muzyczny bębniarzy na skwerze  przy Hotelu Apollo w Darłówku  Wschodnim i następna parada bębniarzy na miejsce festiwalu w porcie w Darłówku Zachodnim przy Nabrzeżach Słupskim i Koszalińskim.

W tym roku fanów muzyki reggae czarowały zespoły z czołówki polskiej sceny reggae. Pierwszego dnia na festiwalowej scenie wystąpiły Zespoły: I -REY, AYARISE, JACEK KLEYFF W ORKIESTRZE NA ZDROWIE, CAŁA GÓRA BARWINKÓW, BAKSHISH, RADIKAL GURU, STEPPA WARRIORS. Te dwa ostatnie koncertowały na scenie w hali namiotowej.

W sobotę 17 sierpnia drugiego dnia 11. Edycji Festiwalu Reggaenwalde dali czadu: MYASTA, THE MESSENGERS, SHASHAMANE, DUBSKA, TABU i STEPPA WARRIORS.

Są to bardzo znani muzycy reggae, którzy koncertują na największych festiwalach w kraju i zagranicą. Na darłowskiej scenie swój jubileusz dwudziestolecia obchodził  założony w Bydgoszczy zespół DUBSKA. Było tradycyjne sto lat i tort. Publiczność śpiewała tańczyła i bawiła się doskonale. Przez dwa dni Darłowo było stolicą muzyki reggae.

Festiwalowi towarzyszyły:  Eko Wioska Dziecięca, gdzie m.in. prowadzono warsztaty budowy instrumentów w ramach recyklingu, oraz malowano twarze,  Przystanek Bengal, ze smaczną wegetariańską kuchnią, stragany festiwalowe z pamiątkami festiwalowymi jak koszulki, kubki i reggae gadżetami. Uczestnicy festiwalu dokonywali zakupów na stoisku Konopiejka z Sianowa, które serwowało wegetariańskie pierogi, ciasta czy olejki. Wielu widzów wspierało stowarzyszenie „My3Koty i Psy", które skutecznie zajmuje się ochroną zwierząt.

Wielką atrakcją był nocny pokaz FLYBOARDU  Jetlite. Głównym organizatorem festiwalu było Stowarzyszenie Kultura Sztuka Region i jego inicjator Robert Gorgol.  Współorganizatorem był Darłowski Ośrodek Kultury im. Leopolda Tyrmanda. Patronat medialny objęli: Radio Koszalin i Twoje Radio. Perfekcyjnie poprowadzili festiwal  znawcy muzyki reggae i nie tylko: Bonzay i Loku.

Festiwal odbywa się już od 11 lat i zawsze przebiegał w sympatycznej atmosferze bez jakichkolwiek zakłóceń.  Organizatorzy serdecznie dziękują samorządowi i wszystkim sponsorom  za wszelką pomoc i wspólne dzieło, jakim jest Festiwal Reggae. Dziękujemy również fanom i mieszkańcom miasta za przemiłą atmosferę. Wielki Szacun dla fanów i organizatorów. Już teraz zapraszamy na 12. Festiwal Reggaenwalde!

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 8/2019

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl