Portal informacyjny, największa baza informacji o Darłowie, Darłówku i gminie Darłowo oraz interaktywne plany i mapy.

  SERWIS INFORMACYJNY

  INFORMACJE DLA TURYSTÓW

  BAZA NOCLEGOWA

  MAPY I PLANY

  DZIAŁ OGŁOSZEŃ

  REKLAMA

Auta Retro

REKLAMY

"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku
"Lidia" HOTEL SPA w Darłówku

Ogłoszenia Katalog Foto galeria Mapy

 

wizyt: ogółem 8768318, w listopadzie 39248, dziś 559; on-line: 231

Echo Darłowa

Pierwszy dzwonek w szkole im. Eryka Pomorskiego

W Szkole Podstawowej Nr 3 im. Króla Eryka pomorskiego z nowym rokiem szkolnym 2019/2020 rozpoczęło naukę w 38 oddziałach,  aż 811 uczniów. Zajęcia lekcyjne w ośmiolatce odbywają się w dwóch budynkach w oparciu o zaktualizowane podstawy programowe.  Przy ulicy  Szkolnej  uczą się dzieci z klas od pierwszej do piątej włącznie w liczbie - 481 uczniów. Przy ulicy ul. Franciszkańskiej kształci się  330 uczniów w klasach od szóstej do ósmej. Wszyscy będą chodzić na jedną zmianę informuje- dyrektorka szkoły Bożena Tatuśko. Nauczać ich będzie doświadczona kadra 90 nauczycieli, w tym pięcioro będzie przebywać na urlopach zdrowotnych i innych. W administracji i obsłudze pracuje 24 osoby.

Budynek po Miejskim Gimnazjum, który wzięła we władanie Szkoła Podstawowa nr 3 przeszedł przez dwa wakacyjne miesiące gruntowne odnowienie. Wszystkie ściany w korytarzach zostały odświeżone specjalnym zakupionym do tego celu karcherem.  Gruntownie wyremontowano 3 klasy, świetlicę i klasę do zajęć sensorycznych. Wprawiono 10 okien dachowych oraz zakupiono meble do jednej klasy.

Budynek Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Szkolnej: przeszedł wiele gruntownych zmian. Już wejście do szkoły jest odmalowane. Zmieniono bardzo kosztowną instalację elektryczną na dwóch pionach. Pomalowano jedną klasę. Wszystkie ściany w korytarzach zostały odświeżone. Ponadto zakupiono nowy dzwonek.  Oczywiście są potrzebne dalsze remonty jak np: wymiana grzejników w części klas i na korytarzach szkolnych, malowanie klas lekcyjnych  i innych pomieszczeń, konserwacja boiska - uzupełnienie granulatu, czyszczenie, czesanie oraz naprawa ogrodzenia, remont toalet uczniowskich  przy sali gimnastycznej, wymiana przestarzałego monitoringu szkolnego, wymiana instalacji wodnej i kanalizacyjnej. Tym, co uczniowie lubią najbardziej, są dni wolne od szkoły. W nowym roku szkolnym 2019/2020 szkoła da uczniom wolne w następujących terminach: 23-31 grudnia 2019 - zimowa przerwa świąteczna; 10-23 lutego  2020 - ferie zimowe,  9-14 kwietnia 2020 - wiosenna przerwa świąteczna. Ostatni dzień zajęć i tym samym zakończenie roku szkolnego 2020 wypadnie w piątek 26 czerwca.

 

L. Walkiewicz
Darłowo, ED 9/2019

Auta Retro

strona główna

o nas

reklama

kontakt

Serwis informacyjny o Ziemi Darłowskiej

infopomorze.pl | iwczasy.pl | plan.darlowo.pl | plan.dabki.info | plan.wicie.info
mapa.gmina.darlowo.pl

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. © 2005-2009 www.infodarlowo.pl, www.infopomorze.pl